آموزش ووکامرسووکامرس

رفع خطای پوسته ی شما دارای الگوی قدیمی ووکامرس است

اگر شما از ووکامرس برای فروشگاه اینترنتی خود استفاده می کنید حتما بعد از مدتی با پیغام “پوسته شما دارای الگوی فایلهای قدیمی ووکامرس می باشد”روبرو خواهید شد ، چرا که شما از الگو های قدیمی ووکامرس در پوسته یا قالب خود استفاده میکنید . اکثر وبمستران که با ووکامرس کار کرده اند بی شک با پیغام پوسته شما دارای الگوی فایل های قدیمی ووکامرس هست مواجه شده اند. در این مقاله از بخش آموزش ووکامرس نحوه رفع و حل این مشکل رو با هم بررسی خواهیم کرد.

برای بالا بردن امنیت فروشگاه و همچنین برای جلوگیری از ایجاد خطا و ارور و مشکل در هنگام پرداخت باید حتما این الگو و مورد را به روز رسانی نماییم و قالب وردپرس فروشگاهی سایت خود را با نسخه جدید ووکامرس سازگار کنید.

مشکل پوسته ی شما دارای الگوی فایلهای قدیمی ووکامرس است

 

تجارت الکترونیک علاوه بر شیرینی هایی که دارد نیز زحمت های فراوانی نیز دارد اما با تلاش مستمر میتوانید نتیجه مطلوبی از کسب و کار آنلاین خود دریافت کنید توجه به اینکه همیشه از جدیدترین تکنولوژی ها برای ارائه محصولات خود استفاده کنید یک اصل مهم می باشد و زمانی که شما از نسخه جدیدی هم استفاده میکنید ممکن است دچار اختلالاتی شوید چرا که سیستم و سازوکار شما مطابق با نسخه قدیمی تکنولوژی استفاده شده می باشد این خصوصا در دنیای مجازی بسیار صدق میکند به طوری که نمونه بارز آن استفاده از وردپرس یا ووکارس برای تجارت الکترونیک می باشد اگر شما از قالب یا افزونه ای استفاده میکنید ممکن است در برخی از موارد با بروزرسانی وردپرس و ووکامرس دچرا اختلالی شوید .

یک راه سادی برای جلوگیری از این موارد عدم بروزرسانی ووکامرس می باشد که باید با اینکار خطر حملات هکرانه و جاسوسانه را به سایت خود بخریم چرا که بروزرسانی ووکامرس و وردپرس امری حیاتی می باشد ابتدا برای افزایش امنیت وب سایت و دیگر برای دریافت آخرین آپدیت ها و امکانات اضافه شده در نسخه های جدید.

مشکل الگوی فایل های قدیمی ووکامرس
مشکل الگوی فایل های قدیمی ووکامرس

چگونه خطا قالب دارای الگوی قدیمی است رخ می دهد ؟

این خطا در زمانی که شما افزونه ووکامرس را بروزرسانی کنید در تمام صفحات پیشخوان وردپرس سایت شما به نمایش در خواهد آمد و در آن زمان است که باید به دنبال راه حلی برای آن باشید .

وردپرس و ووکامرس در هر نسخه از یک سری کد ها ، فانکشن ها و هوک هایی استفاده میکنند برای اجرای عملیات فروش استفاده می شود و کلاس هایی برای شناسایی این کد ها اضافه شده اند مانند زمانی که برای عملیات افزودن به سبد خرید از قطعه کدی برای شناسایی این کار استفاده میشود که یک نام برای آن در نظر گرفته می شود ، ووکامرس به صورت پیشفرض دارای تملپیت های آماده برای محصولات و صفحات فروشگاه است به طوری که اگر شما یک قالب وردپرس نه ووکامرسی بدون پشتیبانی از ووکامرس نیز نصب کنید شاهد این هستید که محصولات شما در این قالب نمایش داده میشود و تنها استایل درستی ندارد که نشان دهنده وجود قالب هایی برای محصول و فروشگاه به صورت پیشفرض در ووکامرس می باشد که درون پوشه template هستند .

هماهنگ سازی قالب با ووکامرس هم به همینصورت است یعنی ما این تمپلیت ها را مطابق با قالب خود سازگار میکنیم زمانی که ووکامرس نسخه جدید ارائه میدهد ممکن است این نامگذاری ها دستخوش تغییر شده باشند البته اگر چنین باشد عملیاتی با اختلال ممکن است به وجود بیاید که عمدتا اینگونه نیست و زمانی که نسخه جدید ارائه میشود احتمالا قطعه کد هایی به شیوه های مختلف اجرایی به نام کلاس های موجود اضافه شده است به این ترتیب که شما هم در قالب از همان کلاس های کد نویسی یا فانکشن ها استفاده کرده اید برای شما خطای عدم سازگاری قالب با نسخه جدید ووکامرس را میدهد .

برای آنکه این خطا را رفع کنید به صورت یونیک یا استاندارد باید الگوهای قدیمی را رفع کنید برای اینکه بتوانید این الگو ها را شناسایی کنید ابتدا وارد قسمت ووکامرس و زیر منوی وضعیت سیستم شوید و از قسمت انتهایی میتوانید خطاهایی موجود را شناسایی کنید به همراه نسخه های مورد استفاده یا سازگار با این کد ها و سپس به جایگزین کردن این کد ها بپردازید به این صورت که پس از شناسایی کد و محل قرار گرفتن آن به دنبال نسخه جدید این کد در فایل ها و مستندات نسخه جدید بگردید و جایگزین کنید اینکار ممکن است کمی سردرگم کننده باشد یا اینکه زمان زیادی از شما را بگیرد بنابراین راه حل های ساده تری را در ادامه ارائه خواهیم داد.

رفع خطای الگوی های قدیمی ووکامرس

 

برای انجام این کار دو روش را پیش روی خود دارید در ابتدای کار از قسمت افزونه ها، افزونه ووکامرس را بروز رسانی کنید البته در صورتی که به روز نباشد و بعد افزونه ی File manager را نصب کنید این افزونه را مانند سایت افزونه نصب و فعال سازی نمایید .
سپس در پیشخوان شما قسمتی تحت عنوان file manager اضافه شده با کلیک روی آن وارد قسمت مدیریت فایل هاست شوید.
حال باید به مسیر زیر بروید :
/wp-content/plugins/woocommerce/templates
سپس تمام اطلاعات داخل پوشه templates را کپی کنید
سپس به مسیر زیر مراجعه نمایید
/wp-content/themes/theme-name/woocommerce
و اطلاعات کپی شده را در مسیر بالا پیست کنید و قرار دهید .
توجه داشته باشید در مسیر بالا عبارت “theme-name” همان نام قالب سایت شماست که می تواند هر نامی را داشته باشد در این مرحله باید هر آن چه که در پوشه woocommerce مشاهده می کنید را حذف کنید و فایل های پوشه woocommerce را که مشاهده می کنید را حذف نمایید و فایل های کپی شده را جایگذاری کنید .

اینکار را با احتیاط بالا انجام دهید چرا که زمانی که شما این فایل ها را جایگزین میکنید ممکن است در قالب استفاده شده برای هر کدام از این قالب ها استایل هایی نوشته شده باشد که با جایگزینی آن از بین خواهد رفت توجه داشته باشید که درون این پوشه اطلاعاتی برای ظاهر و هماهنگی قالب وردپرس با ووکامرس می باشد برای تمام اجزای ووکامرس میتوانید قالب خاص تهیه کنید.

برای مثال به صورت پیشفرض در قالب های ساده ووکامرس تنها برای صفحهات محصول و فروشگاه قالب های سازگار شده وجود دارد به این معنی که در این پوشه ها میتوانید این فایل ها را ببینید اما اگر قالب شما پیشفرته تر باشد مشاهده میکنید که فایل هایی مانند cart.php یا برای المان های ووکامرس هم تمپلیت هایی ساخته شده است بنابر این برای جابجایی این پوشه بسیار دقت کنید چرا که این امر بازگشت ناپذیر میباشد مگر در دوصورت یا اینکه قالب را مجدد نصب کنید یا اینکه از سایت خود نسخه پشتیبان داشته باشید.

روش دیگری که سریع تر و پیشنهاد ما به شماست ، این می باشد که برای استفاده از این روش ابتدا باید وارد پنل هاست سایت شوید و مانند روش اول استفاده از فایل منیجر را پیش گرفته و انجام دهید .

پشتیبانی ووکامرس با مکانیک ووکامرس
پشتیبانی ووکامرس با مکانیک ووکامرس

بروز رسانی فایل های قالب در cpanel

برای انجام این کار و در جهت بروز رسانی قالب خود باید فایل بروز رسانی را از سایتی که قالب وردپرس را از آن خریداری کرده اید دریافت کنید و وارد cpanel خودشده و به بخش مدیریت بروید بعد باید وارد بخش wp-content/themes شوید شما در این قسمت پوشه ای را با نام قالب مشاهده خواهید کرد که با ورود به این بخش به راحتی می توانید فایل های بروز رسانی خود را آپلود نمایید .

بروز رسانی قالب با استفاده از افزونه

این به عنوان روش دوم در نظر گرفته شده است چرا که آسان تر و قابل قبول تر می باشد . شما در ابتدا باید نام افزونه ی Easy Theme and Plugin Upgrades را در مخزن وردپرس جستجو کنیدو بعد از یافتن آن نسبت به نصب و فعال سازی اقدام نمایید . سپس به بخش نمایش»پوسته ها رفته و بر روی دکمه ی افزودن کلیک کنید ، سپس در بالای صفحه بر روی بارگذاری پوسته کلیک کنید .
بعد از ورود باید Upgrade existing theme را بر روی گزینه yes قرار دهید تا قالبی که در سایت وجود دارد ، آپگرید شود.

شاید برای شما پیغام پوسته شما از ووکامرس پشتیبانی نمی کند آمده باشد برای اینکه این خطا را رفع کنید کافیست کد زیر را در فایل توابع قالب خود قرار دهید.

 

بعد از آن که بروز رسانی کامل شد می توانید بر روی فعال کردن کلیک کنید .

حال به بخش رسانه های وردپرس خود مراجعه کنید در آن جا مشاهده خواهید کرد که فایل زیپ نسخه قبلی قالب شما موجود است ، توجه داشته باشید با استفاده از این گزینه می توانید قالب خود را به ورژن قبلی دان گرید کنید ، و با ورود به بخش افزونه ها و سپس افزودن می توان با استفاده از این افزونه ، افزونه های دیگری که در سایت موجود هستند را با استفاده از فایل های آنها بروزرسانی کنید .

آپدیت ووکامرس

این که مشکل از ووکامرس باشد بسیار کم است ولی خب باید تمام راه ها را دانست در صورتی که با روش های قبلی مشکل برطرف نشد باید بدانید که به احتمال زیاد یکی از فایل های ووکامرس شما مشکل دارد و یا ووکامرس شما بروز رسانی نشده است .

برای بروز رسانی ووکامرس باید وارد بخش افزونه ها شده و نسبت به بروز رسانی اقدام کنید در صورتی که باز هم مشکل و ارور رفع نشد. ابتدا از طریق بخش دانلود ووکامرس اقدام به دریافت افزونه کنید. و بعد باید شما با استفاده از سی پنل و یا نرم افزار های FTP وارد بخش wp-content/plugins شوید و فایل های پوشه ووکامرس را جایگزین نمایید.

برچسب ها

‫2 نظرها

  1. سلام. خیر دنیا و آخرت نصیبتان باد
    2 روزه درگیرم که محصولات توی سرچ نمایش داده نمیشه و واسه خرید نمیاد. مشکل همین بود. خییلی خیلی ممنونم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha loading...

بستن