آموزش ووکامرسووکامرس

نمایش محصولات دسته بندی خاص در ووکامرس

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که بخواهید در فروشگاه ووکامرس خود و در یک یا چند صفحه شخصی سازی شده محصولاتی را که از یک دسته بندی خاص هستند را نمایش دهید . چرا که این مورد بر امکانات خاص فروشگاه شما می افزاید و موجب جذب بازید کنندگان و کاربران خواهد شد .

نمایش محصولات دسته بندی خاص در ووکامرس

ظاهر وب سایت های فروشگاهی تاثیر بالایی در میزان فروش به نسبت میزان افرادی که از وب سایت شما بازدید کرده اند دارد ظاهر وب سایت به دو بخش تقسیم بندی میشود یک رابط ظاهری و دوم رابط کاربری رابط ظاهری که رنگ بندی ، تصاویر و شیوه نمایش المان های موجود در صفحه است نامیده میشود اما رابط کاربری به نحوه چیدمان وب سایت و بخش هایی که کاربر با آن سرو کار دارند به طوری که بهترین عملکرد را داشته باشد به نحوی که با تغییر آن بر اساس نیاز و سلیقه کاربر به افزایش فروش می رسیم .

در یک وب سایت فروشگاهی باید بخش ها به صورت تفکیک شده وجود داشته باشند به این ترتیب که اگر دارای قسمت های زیادی هستید یا اینکه دسته بندی هایی دارید که تعداد آنها بالاست باید بتوانید به کاربران بخش های سایت را معرفی کنید دست کم درصفحه اصلی وب سایت چرا که اگر هدف سئو وبک لینک ها چه داخلی و چه خارجی صفحه اصلی باشد باید بتوانید به صورت کامل خود و محصولات خود را معرفی کنید پس با این حساب یکی از ابزار های معرفی سایر قسمت ها نمایش محصولات دسته بندی خاص در ووکامرس می باشد میتوانید این محصولات را در قسمت های وب سایت نمایش دهید مانند صفحه اصلی .

برای نمایش محصولات دسته بندی خاص در قسمت هایی که نیاز دارید میتوانید از کد استفاده کنید شما میتوانید از کوئری نمایش آخرین مطالب وردپرس بر اساس دسته بندی خاص  هم استفاده کنید تنها در بخشی که مربوط به دسته بندی وردپرس است دسته بندی ووکامرس را وارد کنید و پست تایپ سفارشی محصول را وارد کنید تا مطالب یعنی محصولات با آی دی دسته بندی انتخابی نمایش داده شود.

کد نمایش محصولات دسته خاص ووکامرس در قالب وردپرس

شما می توانید با استفاده از کوئری نمایش آخرین مطالب دسته خاص وردپرس ، جدیدترین نوشته های هر دسته موضوعی وردپرس را نمایش دهید ولی در افزونه ووکامرس به خاطر این که خود ووکامرس توسط پست سفارشی Post Types ایجاد می شود دیگر نمی توان از کوئری اشاره شده استفاده کرد.
شما برای نمایش آخرین محصولات ووکامرس یا جدیدترین کالاهایی که در هر دسته ووکامرس منتشر شده اند می توانید از کوئری زیر استفاده کنید .

برای انجام این کار یک صفحه سفارشی در وردپرس ایجاد کنید سپس کد زیر را در محل مناسب از کدهای صفحه، که می خواهید نمایش داده شود را با توجه به توضیحات پارامترها، وارد کنید.

این کوئری را میتوانید رد صفحه اصلی هم استفاده کنید توجه داشته باشید که اگر صفحه اصلی شما با استفاده از برگه ها طراحی شده باشند نمیتوانید از کد های php به صورتمستقیم استفاده کنید برای اینکه با این حالت هم در صفحه اصلی بتوانید نمایش آخرین محصولات دسته بندی خاص را داشته باشید میتوانید کد های php را در قالب کد کوتاه تبدیل کنید تا بتوانید در صفحه ساز یا برگه ای که تحت عنوان صفحه اصلی قرار داده شده است استفاده کنید اما یک روش دیگر هم استفاده از صفحه ساز های گرافیکی برای طراحی صفحات می باشد مانند ویژال کامپوزر که المان های آماده ای برای نمایش محصولات در حالت های مختلف دارد میتوانید از صفحه ساز هم استفاده کنید.

شما میتوانید از شیوه کوئری نوشتن در وردپرس برای هر نوع مطلبی استفاده کنید برای مثال میتوانید یک پست تایپ جدید با نمونه کار اضافه کنید و از این شیوه برای نمایش آخرین های آنان یا برای نمایش یک دسته بندی خاص استفاده کنید همین امر هم در رابطه با آخرین محصولات یک دسته بندی خاص هم صدق میکند .

 

حلقه مطالب وردپرس به این صورت است که ابتدا با کد زیر شروع و در انتها هم بسته میشود در این بین باید از توابع استفاده کنید به این ترتیب کافیست تا لیست توابع وردپرس و ووکامرس را نگاهی کنید.

 

این کد شروع حلقه مطالب و کد پایان آن عبارت است از :

 

در این کد محصولات دسته ‘bag’ نمایش داده می شوند که شما می توانید آن را تغییر دهید .
پارامترها :

‘orderby’ => ‘rand’ نحوه چیدمان محصولات، به صورت Random یا همان تصادفی استفاده شده است، می توانید از مقادیر زیر نیز به جای rand استفاده کنید :

 

‘product_cat’ => ‘bag’ نامک دسته محصولاتی می باشد که می خواهید از آن دسته، محصولات نمایش داده شوند.

با تغییر مقدار posts_per_page می توانید تعداد مطالب مورد نمایش را کنترل کنید و با تغییر متغییر product_cat به نام دسته مورد نظر امکان انتخاب دسته بندی دلخواه وجود دارد.

با استفاده از کد بالا میتوانید محصولات مرتبط با یک دسته بندی خاص را در قسمت هایی که میخواهید نمایش دهید اگر جایی که قرار است استفاده کنید نمیشود کد مستقیم php وارد کنید باید از کد کوتاه استفاده کنید یا اینکه از صفحه ساز استفاده کنید.

نمایش محصولات دسته بندی خاص به این صورت است که میتوانید برای مثلا دسته بندی قالب وردپرس یک بخشی از وب سایت را اختصاص دهید اینکار چه تاثیری برای حفظ مشتری یا افزایش مشتری دارد ؟

رابط کاربری قضیه ای است که توضیح آن به داراز خواهد کشید چرا که باید با توجه به کاربران و شناخت آنان اینکار را انجام دهید یعنی متوجه موضوعی شوید که آیا باید در این قسمت محصولات دسته ای خاص را نمایش دهید یا خیر دو مورد در این صورت به وجود می آید یکی اینکه شما نیاز دارید دسته بندی خاصی را به کاربران نمایش دهید یا اینکه کاربران به آن دسته بندی نیاز مبرم دارند سیاست های شما برای اینکه چگونه اینکار را انجام دهید یک موضوع مهم است به طوری که مستقیم بر روی ظاهر و رابط کاربری سایت شما تاثیر میگذارد که از جمله موارد مهم برای معرفی بالقوه محصول در سایت شما خواهد بود .کیفیت محصول و خدماتی که شما ارائه میدهید مهم است اما موضوع مهم برای کسانی که از خدمات و محصولات شما تا به حال استفاده نکرده اند رابط ظاهری وب سایت شما است .

حال با توجه به اینکه شما تصمیم دارید یک دسته بندی خاص را به مشتری نمایش دهید از این روش استفاده کنید یک دسته بندی خاص که محصولای که نیاز است مشتری ببیند را نمایش دهید چرا که اگر وارد صفحه اصلی شود باید بتواند بخش های مورد نیاز شما را مشاهده کند.

یک راه دیگر هم برای افزودن آخرین محصولات دسته بندی خاص در ووکامرس استفاده از صفحه ساز می باشد به طوری که کافیست تا از بخش ووکامرس صفحه سازی مانند ویژال کامپوزر یک المان اضافه کنید و آن را مطابق با نیاز خود تنظیم کنید.

 

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha loading...

همچنین ببینید

بستن
بستن