افزونه رایگانافزونه ووکامرسووکامرس

سفارش سازی امضای ایمیل های ارسالی در ووکامرس

فروش آنلاین و تجارت الکترونیک بخش های مختلفی دارد که باید به تک تک آنها اهمیت داد و برای هر کدام یک برنامه ای تعیین شود در گذشته فروشگاه ها به صورت سنتی کار میکردند البته در امروز هم بسیاری از کسب و کار ها به شیوه های سنتی اداره می شوند در این روش برای مشتری صورتحساب و فاکتور صادر نمیشود یا برای ایشان ارسال نمیگردد در مواردی نادر اینکار صورت میگیرد اما به صورت معمول زمانی که شما از یک فروشگاه خرید میکنید یک صورتحساب دریافت میکند و معمولا آن را نیز دور خواهید انداخت اما نکته ای در صورت حساب هایی که از فروشگاه های مختلف دریافت میکنید وجود دارد و آن امضا می باشد اگر دقت کنید در تمامی صورتحساب های دریافتی یک اطلاعات به صورت ثابت وجود دارد که به صورت معمول اطلاعات فروشنده است در فضای مجازی هم چنین است به این ترتیب در صورتحساب هایی که برای کاربران ارسال میکنید باید دقت داشته باشید که امضای ایمیل وجود داشته باشد تا هویت کسب و کار شما احراز شود.

ویرایش و تغییر امضای ایمیل های ارسال از ووکامرس

 

ایمیل مارکتینگ باید به گونه ای باشد که تاثیر گذاری بیشتری را برای جذب مخاطب داشته باشد اما یک نکته مهم برای افزایش روند فروش حفظ و نگه داری از مشتریان قبلی است این حفظ و نگهداری به گونه ای است که باید سعی کنید تا مشتریان قبلی باز هم از شما خرید کنند یا اینکه حتما با سرویس هایی که از شما گرفته اند استفاده کنند اینگونه که باید از آنها هر از چند گاهی سوال کنید که آیا از محصولات و خدمات شما راضی هستند یا خیر این سوال ها در قالب ایمیل ها ارسال شوند اما اگر توجه داشته باشید اگر یک ایمیل مبتنی بر سفارش و جزیات آن دریافت کرده باشند حتما شما را با آن شکل و شمایل خواهند شناخت در ایمیل های بعدی هم باید به طوری عمل کنید که باعث شناسایی شما شود اینکار با امضای ایمیل اتفاق خواهد افتاد .

در ووکامرس مانند وردپرس قابلیت سفارشی سازی بالایی وجود دارد به گونه ای که میتواند بخش بخش آن را دستخوش تغییراتی کرد که برای کسب و کار ما به صورت اختصاصی باشد از بخش هایی مانند نمایش محصول ، شیوه محصول گذاری و .. یکی از مهم ترین قسمت های فروشگاه ووکامرسی ایمیل های ارسالی برای کاربران و مدیران می باشد در زمانی که سفارشی ثبت میشود و وضعیتی برای سفارش لحاظ میشود به اطلاع کابران میرسد .

با توجه به پیشرفت های بدست آمده امروز میتوان گفت کمتر کسی است که با ایمیل سروکار نداشته است ویکی از بخش های تاثیر گذار در جامعه امروزی است از همین رو اکثر فعالیت هایی که در وب سایت ها صورت میگیرد با توسط ایمیل اطلاع رسانی و یا ارسال و دریافت می شود از جمله ارسال هایی که توسط ووکامرس صورت میگیرد مانند ارسال سفارش ثبت شده و وضعیت آن شیوه های مختلف برای برقراری ارتباط به واسطه ایمیل وجود دارد در ووکامرس به صورت اتوماتیک از سرور هاستینگ برای ارسال ایمیل استفاده میشود که میتوانید از سرویس های دیگر هم استفاده کنید اما موضوع مهم اینجاست که این ایمیل های ارسالی به چه صورتی است و چه محتوایی شامل آنها میشود این امکان را دارید که برای هر ارسال در ووکامرس یک ایمیل سفارشی طراحی کنید و برای هر یک از آنها هم یک امضای سفارشی دیگر .

این ایمیل ارسال شده توسط ووکامرس به صورت پیشفرض طراحی شده و برای تمامی ووکامرسی ها یکی است اما میتوان این قالب را تغییر داد و موارد دلخواه را درون ایمیل ارسال شده کاربران لحاظ کرد به صورت پیشفرض میتوانید به وارد شدن به قسمت پیکربندی و بخش ایمیل متن و قالب ایمیل را تغییر دهید البته برای قالب باید با کد نویسی آشنایی داشته باشید.

ایمیل های ارسالی برای کاربران از این رو مورد اهمیت واقع شده است که امروزه با توجه به پیشفرت روز افزونه دنیای وب کمتر کسی دیگر از ایمیل استفاده نمیکند ، در ایران از ایمیل برای مورد های مختلف استفاده میشود از موارد کاری ، دانشگاهی ، ارسال اطلاعات یا مورد های دیگر و یک راه ارتباطی سریع و آسان و ارزان یا در بیشتر مواقع رایگان برای همه ایجاد شده است که محدودیتی در این باره ندارد این باعث میشود تا برای تبلیغات شیوه ای نوین ایجاد شود با نام ایمیل مارکتینگ .

ایمیل مارکتینگ به شیوه های تبلیغاتی با استفاده از ایمیل گفته می شود پس با این حساب تمامی اجزای تشکیل دهنده ایمیل ارسالی حائز اهمیت است به طوری که برای ایمیل ها یک قالب مشخص و امضای ایمیل باید در نظر گرفته شود.

در زمانی که یک سفارش از طرف مشتری ثبت میگردد یک ایمیل حاولی جزئیات سفارش ثبت شده برای کاربر ارسال میشود که به صورت معمول امضایی در آن درج نشده است فرض کنید چنین شده است و کاربری سفارشی در وب سایت شما ثبت کرده است ایمیل را دریافت میکند اما معمولا آن را نگاهی نمکیند یا اینکه پس از مشاهده و آگاهی از صحت آن ایمیل را رها خواهد کرد اما اگر مشتری در چند مدت بعد نیاز داشته باشد اطلاعات شما را بررسی کند و یا اینکه با شما تماس بگیرد میتواند به سادگی از امضای ایمیل استفاده کند.

سفارش سازی امضای ایمیل های ارسالی در ووکامرس

امضای ایمیل یا Signature به گونه ای است که باعث برندینگ و بازاریابی می شود به طوری که ماندگاری ایمیل ارسالی را دو چندان خواهد کرد یک مورد ساده دیگر اینکه اینکار باعث میشود تا دسترسی به اطلاعات شرکت شما به سادگی در ایمیل های ارسال در دسترس باشد برای مثال اطلاعات تماس .

در ووکامرس هم میتوانید برای ایمیل های خود یک امضای مشخص تعیین کنید تا در ارسال های ووکامرس برای کاربر ارسال شود. برای آشنایی بیشتر با امضای ایمیل به توضیح زیر میپردازیم .

به اطلاعاتی که در انتهای ایمیل مبنی بر هویت ارسال کننده ایمیل درج شده است امضای ایمیل گفته می شود توجه کنید که هویت ایمیل ارسال شده و ارسال کننده ایمیل اهمیت دارد چرا که اکثر کاربران از اینکه ایمیل های اسپم دریافت کنند رضایت ندارند و این کار ناخوش آیند است شما باید به گونه ای رفتار کنید که علارقم عدم ارسال های اسپم و ارسال ایمیل های واقعی یک امضای ایمیل خاص نیز تولید کنید چرا که هویت شما را ثابت میکند . امضای ایمیل باید به گونه ای باشد که به صورت ساده شما را معرفی کند و اطلاعات تماس را در دسترس مشتری قرار دهد این نکته شما از ارائه اطلاعات حقیقی تمای واهمه ای ندارید حس اطمینان را از طرف کاربر و مشتری بر می انگیزد و بازگشت پذیری آنان را دو چندان خواهد کرد.

تاثیر امضای ایمیل در ایمیل مارکتینگ

 

ایمیل مارکتینگ خود از تاثیر گذار ترین شیوه های بازاریابی نوین می باشد اما این ایمیل مارکتینگ دارای راز و رمز هایی برای شکوفایی خود به بهترین شکل ممکن است هستند برای مثال در ایمیل مارکتینگ عنوان ایمیل اهمیت بالایی دارد چرا که اولین چیزی که کاربر در ایمیل های دریافت شده خود مشاهده میکند عنوان ایمیل شما است دومین مورد ایمیل ارسال کننده مهم تلقی می شود همینطور ادامه پیدا میکند تا به محتوای ایمیل ارسال شده میرسد بعلاوه قسمت انتهایی ایمیل که مهم و مهم است میرسیم این بخش امضای ایمیل است .

زمانی که ایمیل ارسال میشود عنوان ایمیل میتواند برای کاربر شناساندن کاربری شما را برساند یا میتوانید برای آنکه مشخص کنید از طرف چه کسی ایمیل ارسال شده است و برای چه کاری ارسال انجام شده است اما یک روش برای اینکه هویت ارسال کننده را به سادگی در ایمیل ها قرار دهید استفاده از امضای ایمیل است به این صورت که در آن اطلاعات تماس و نام ارسال کننده ثبت می شود.

به همین علت هم امضای ایمیل تاثیر گذاری ایمیل مارکتینگ را چندین برابر خواهدکرد چرا که صحت هویت ارسال کننده ایمیل در آن نهفته است از طرفی باعث میشود تا کاربران شما را بیشتر به یاد داشته باشند.

امضای ایمیل هویت ایمیل های ارسالی را تایید میکند به طوری که یک امضای قدرتمند باعث رشد دریافت پذیری ایمیل های ارسالی از طرف شما می شود لزومی به فانتزی بودن امضای ایمیل نیست بلکه باید به گونه ای باشد که بسیار ساده و قابل فهم ، اطلاعات مهم تماس ، نام شما و عنوان شغل شما باشد.

زمانی که ایمیلی دریافت میکنید اگر آن را باز کنید بارها شده است که علت آن را از خود سوال کرده اید اگر حس کنید این یک ایمیل تبلیغاتی است چه رفتاری خواهید کرد در بیشتر مواقع گزارش اسپم ثبت خواهد شد .

وجود امضای ایمیل باعث میشود تا ماندگاری بیشتری در ذهن مخاطب ایجاد کنید حتی اگر مدت زمان زیادی از ایمیل ارسال شده توسط شما گزشته باشد یا در زمانی که کاربر عادت به مطالعه ایمیل چاپ شده داشته باشد یا اینکه ایمیل های دریافتی یک شرکت را فرض کنید که به صورت پرینت شده بایگانی میشوند را فرض کنید در چنین حالت هایی ممکن است فراموش شده باشد که ایمیل از طرف چه کسی و چه مضمونی دریافت شده است اما اگر یک امضای ایمیل معتبر در آن وجود داشته باشد حتما باعث خواهد شد تا شما را به یاد آورده و یا اینکه با شما تماس گرفته شود .

فرمت استاندارد امضای ایمیل در ووکامرس

 

برای پایان ایمیل به صورت حرفه ای یک فرمت استاندارد وجود ندارد و با عرف جامعه این فرمت تنظیم می شود از آنجایی که کاربران در دجه اولیت اول هستند باید به طوری امضای ایمیل درج شود که اطلاعات ساده ، کوتاه و بیشترین و مهم ترین اطلاعات مربوط به کسب و کار شما در آنجا قرار گیرد . به صورت معمول امضای ایمیل شامل نام و نام خانوادگی ، سمت سازمانی ، آدرس محل کسب و کار ، آدرس وب سایت ، آدرس ایمیل بازگشت و شماره تماس کسب و کار می باشد به طوری باید این اطلاعات بیان شود که حس اعتماد از صحت کسب و کار و ایمیل ارسالی برای مخاطب انتقال پیدا کند.

امضای ایمیل میتواند در تمامی سرویس دهنده های میل به صورت دستی تنظیم شود یک متن دلخواه برای امشا آماده کنید تا در مواقع ارسال ایمیل اطلاعات شما به عنوان امضای ایمیل وجود داشته باشد اینگونه به مخاطب میفهمانید که اسپم برای آنها ارسال نخواهید کرد و این ایمیل ارسالی برای هر اتفاقیکه در سایت است برای آنها ارسال شده است مانند ایمیل برای ثبت سفارش یا تغییر وضعیت سفارش یا اینکه برای عضویت در خبرنامه .

قرار است شما در امضای ایمیل هویت خود را وارد کنید به طوری که مشخصه ایمیل های ارسالی شما باشد تا زمانی که کاربر بدون نیاز به مطالعه کامل محتوای ایمیل متوجه شود ایمیل از طرف چه کسی و برای چه کاری ارسال شده است .

برای مشتریان خود حق انتخاب برای دریافت از ایمیل از طرف شما را بگذارید به طوری که لینک حذف از سرویس خبرنامه اگر از خبرنامه استفاده میکنید ، دکمه بازگشت به ناحیه کاربری ، لینک وب سایت را حتما درج کنید.

برای نوشتن امضای ایمیل به نکات زیر حتما دقت کنید توجه داشته باشید که این نکات به صورت تجربی کسب شده است که بیشترین تاثیر را داشته است .

به هیچ وجه از تصویر در امضای ایمیل استفاده نکنید یا اینکه امضا را به صورت عکس طراحی کنید و در قسمت امضای ایمیل قرار دهید. یکی از دلایل عدم اینکار این است که برخی از سرویس دهنده های ایمیل تصاویر ارسالی توسط ایمیل را به صورت فایل پیوست شناسایی میکنند و برای کاربر نمایش داده نمیشود یا در برخی از ایمیل ها شاهد عدم نمایش این تصاویر هستیم و از کاربر سوال خواهد شد که تصاویر را نمایش دهد یا خیر که معمولا اینکار را انجام نمیدهند. یک دلیل دیگر اینکه ممکن است این گونه میل ها شامل تصاویر هستند و آنها را به عنوان اسپم شناسایی کنند و دلیل مهم دیگر اینکه نوشته های داخل تصویر قابلیت کپی کردن را ندارند و از آنجایی که کاربر در درجه اولیت بالا قرار داد اینکار مناسب امضای ایمیل نیست چرا که امکان کپی آدرس ، شماره تماس یا اطلاعات دیگر وجود ندارد.

وجود تصویر در ایمیل تاثیر گذار است اما باید به نکاتی هم توجه کرد چرا که اگر بدون دقت از عکس ها در ایمیل استفاده کرد موجب شناسایی ایمیل های ارسال شده توسط سرویس دهنده ها به عنوان اسپم خواهد شد در وحله دوم وجود تصاویر در ایمیل باعث سنگین شدن ایمیل می شود اما نکته اینجاست که اگر از تصویر در ایمیل ارسالی به عنوان امضا استفاده کنید شاید قابلیت مشاهده را داشته باشد یا اینکه برای کاربر جذاب تر شود اما کاربردی نخواهد بود چرا که بیشتر مواقع کابران برای آنکه برای شما ایمیل ارسال کنند آدرس را کپی میکنند نه اینکه تایپ کنند یا برای آنکه بتوانند وارد سایت شما شوند لازم است از لینک استفاده کنید یا اینکه در زمانی که قرار است با شما تماس بگیرند و یا به آدرس پستی شما مراجعه کنند .

حتما لینک آدرس وب سایت یا ایمیل را به صورت کد html وارد کنید چرا که برخی از سرویس دهنده ها لینک ها را به صورت اتوماتیک به لینک قابل کلیک تبدیل نمیکنند بنابر این برای لینک ها به صورت کد وارد کنید تا در زمانی که کاربر نیاز به وارد شدن به لینک یا ارجاع به ارسال میل برای شما داشت بتواند به راحتی اینکار را انجام دهد. برای استفاده از یک متن به عنوان لینک به شکل زیر عمل کنید.

<a href=”آدرس وب سایت شما “> نام وب سایت شما </a>

با کد بالا میتوانید لینک های قابل کلیک ایجاد کنید و در قسمت امضای ایمیل وارد کنید توجه داشته باشید که تعداد لینک ها را زیاد در نظر نگیرید چرا که باعث میشود این حس برای مشتری ایجاد شود که شما صرف تبلیغات برای او ایمیل ارسال کرده اید. از طرفی دیگر اگر لینک های ایمیل شما تعداد زیادی داشته باشد سرویس های ایمیل دهنده نیز آن ایمیل ها را به عنوان اسپم در نظر میگیرد.

فونت ها در وب سایت و تمام سرویس هایی که استفاده میشود اهمیت ویژه ای دارند به طوری که باید دقت کنید از یک فونت روان و ساده و زیبا برای راحتی کاربران استفاده کنید در ایمیل مارکتینگ جلوه های ظاهری هم مهم محسوب می شود این نکته در امضای ایمیل هم وجود دارد باید دقت داشته باشید که همواره یکنواختی را حفظ کنید.
‎‎‎‎‎‎برای آنکه تاثیر بیشتری در ایمیل مارکتینگ داشته باشید از یک فونت زیبا برای اینکار استفاده کنید و سعی کنید تا رنگ و اندازه فونت متن امضا نیز مانند متن خود ایمیل باشد تا باعث ایجاد یکنواختی در قالب ایمیل شود.
‎‎‎از به کار بردن عنوان متن برای لینک وب سایت مانند وب سایت من پرهیز کنید چرا که ممکن است ایمیل ارسالی شما پرینت شود و کاربران نمیتوانند تشخیص دهند که ایمیل از طرف چه سایتی بوده است برای اینکار بهترین راه استفاده از آدرس وب سایت می باشد یا عنوان شناخته شده وب سایت .

از وارد کردن آدرس های شخصی مانند آدرس منزل ، حساب های شبکه اجتماعی ، آدرس وبلاگ ، روزمه شخصی کامل و جملات پند آموز در قسمت امضای ایمیل استفاده نکنید چرا که ابتدا باعث شلوغ شدن قسمت امضای ایمیل خواهد شد و در مرحله دوم به صورت غیر حرفه ای جلوه خواهد کرد.

اینکه اطلاعات شما حقیقی باشد بسیار مهم است اما نباید اطلاعات شخصی خود را در امضای ایمیل وارد کنید مانند زرومه کاری شما برای کاربران این مورد اهمیت چندانی ندارد که فروشنده یا مدیر فروشگاه چه رزومه ای دارد اما رزومه فروشگاه شاید اهمیت داشته باشد ولی نیازی به وارد کردن آن در انتهای ایمیل خود ندارید.

توجه داشته باشید که در ایمیل های ارسالی قسمت امضای ایمیل حتما باید به صورت مشخص از قسمت ایمیل جدا باشد برای اینکار میتوانید از خطوط و یا طراحی قالب برای ایمیل استفاده کنید.

استفاده از امضای ایمیل در ایمیل های ووکامرس برای آنکه بتوانید امضای خود را درون ایمیل های ارسالی ووکامرس درج کنید باید برای ایمیل های خود یک قالب طراحی کنید و از آن استفاده کنید .

امضای ایمیل های ووکامرس

خوشبختانه ووکامرس هم این قابلیت را دارد تا برای ایمیل های خود یک قابل خاص ایجاد کنید تا در زمان های ارسال برای کاربر ارسال شود با توجه به اطلاعات کاربری و سفارشات آنها میتوانید در همین بخش ها هم در قسمت انتهای ایمیل یک امضای ایمیل وارد کنید برای اینکار کافیست تا پس از وارد شدن به بخش ویرایش ایمیل های ارسالی ووکامرس چند خط تیره قرار دهید و اطلاعات امضای خود را بنویسید .

برای اینکه امضا درون ایمیل ها قرار دهید ابتدا وارد پیکربندی ووکامرس شده سپس وارد بخش ایمیل ها شوید در این بخش متونی را میتوانید وارد کنیدکه برای ارسال های ووکامرس استفاده می شود مانند تغییر وضعیت ها و …  .

مواردی که در بالا مطرح شد نکاتی است که باید در طراحی امضای ایمیل خود دقت داشته باشید البته که برای ایمیل های ووکامرس اسپم شناختته نمیشود چرا که خود مشتری ابتدا ایمیل خود را ثبت میکند که توضیحات سفارش و جزئیات آن را دریافت کند اما اگر در انتهای ایمیل دریافت شده یک امضای معتبر وجود داشته باشد به اعتبار فروشگاه اضافه خواهد کرد.

کار تمام  است با رعایت نکات بالا میتوانید امضای ایمیل مناسب و درخور کسب و کار خود را ایجاد کنید تا در ایمیل های ارسالی درج شود تنها نکته ای که باقی خواهد مانند کاربران هستند شما باید همواره به این نکته توجه کنید که کاربران در درجه اولیت بالا قرار دارند و تمایم سرویس های شما را آنها خریداری خواهند کرد از همین رو باید برای آنها ارزش بالایی در نظر بگیرید تا هزینه هایی که پرداخت میکنند ارزشمند باشند ایجاد حس ارزش برای مشتری باعث وفاداری او برای سرویس ها و خدمات شما می شود .

توجه داشته باشید که قرار است کاربران ایمیل شما را دریافت کنند با سلیقه های مختلف با نظریه های متفاوت پس باید به گونه ای عمل کنید که بیشترین تاثیر را داشته باشد و بیشترین تاثیر را طبق تجربه اکثر ماقع سادگی و قابل فهم بودن مطالب در بر خواهد داشت.

یک روش دیگر نیز برای ویرایش ایمیل و امضای ایمیل وجود دارد و آن استفاده از افزونه است به طوری که میتوانید با استفاده از افزونه Email Customizer WooCommerce یک ایمیل سفارشی برای ایمیل های ارسالی در ووکامرس طراحی کنید که بخشی از آن را به امضای ایمیل اختصاص دهید.

این افزونه یک قالبیت با نام Embed digital signature in each WooCommerce order emails. دارد که میتوانید با استفاده از آن امضای ایمیل های خود را تنظیم کنید تا در ایمیل های ارسالی درج شود.

منبع: ووکامرس 98 مرجع آموزش ووکامرس در ایران

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha loading...

همچنین ببینید

بستن
بستن