آموزش ووکامرسافزونه ووکامرسووکامرس

حق انتخاب قیمت توسط مشتری

در یک فروشگاه اینترنتی محصولات بسیاری با قسمت های مختلفی وجود دارد قیمت ها را ما برای محصولات خود در نظر می گیریم تا مشتریان و کاربران مختلف طبق نظر خود با توجه به قیمت محصول خود را برای خرید انتخاب کنند . ووکامرس دارای قابلیت ها و امکانات بسیاری است یکی از این امکانات که با استفاده از آن می توان به مشتری اجازه داد تا قیمت مد نظر خود را وارد کند ، از جمله قابلیت های ممتاز و فوق العاده این افزونه فروشگاهی ووکامرس است .

افزونه تعیین قیمت توسط مشتری

مبحث فروش پیچیدگی های خاص خود را دارد به طوری که برای فروش باید به عوامل مختلفی توجه کرد از جمله مهم ترین این عامل ها قیمت محصولات می باشد قیمت بر اساس بهای تمام شده کالا بعلاوه حاشیه سود فروشنده در نظر گرفته می شود اما اگر بتوان قیمت گذاری را بر عهده مشتری گزاشت چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

شایت بتوان گفت یک مزیت برای فروشگاه به حساب بیاید که محصولات را به طوری عرضه میکند که قیمت آن توسط خود مشتری وارد شود این کار باعث میشود مشتری ارزش واقعی کالا را برای شما بیان کند البته بهای تمام شده نیز ممکن است متفاوت باشد سیاست قیمت گذاری محصولات به صورت کلی بر یک اصل همواره است به این صورت که تمامی هزینه های مصرفی اعم از نیروی انسانی ، انرژی ، مواد اولیه و هزینه های دیگر را جمعا به تعداد کل محصولات بخش کرده و برای هر محصول یک قیمت تمام شده ای بدست می آید البته این سیستم های خاص خود برای جسابداری را نیازمند است به این ترتیب بهای تمام شده یک کالا یا خدمات بدست می آید این بهای تمام شده یک سودی نیز به عنوان سود فروشنده به آن اضافه می شود که بسته به نوع محصول ، بازار هدف و عرضه وتقاضا مختلف می باشد شاید در یک بازار انحصاری یک محصول بتوان جاشیه سود بالایی را بر سر قیمت تمام شده کالا اضافه کرد ولی قاعدتا اگر همین حاشیه سود را در یک کالا پرفروش و اشباه شده در بازار رقابتی استفاده کنید قطعا شکست خواهید خورد این موارد باعث میشود تا قیمت یک محصول درج شود اما با این حال کاربران که از این موارد شاید اطلاعی نداشته و بر یک اصل قیمت را وارد کنند میزان ارزش آفرینی برای کاربر مواردی دیگر نیز از جمله رنج سنی کاربران و .. که بی تاثیر در وارد کردن قیمت دلخواه برای یک محصول نیست این موارد میتواند ارزش کالای شما را برای مشتری نشان دهد یک نکته مهم دیگر که میتوانید به صورت آزمایشی این کار را انجام دهید و آن اجازه به کاربر برای مدت محدود است تا بتوان با استفاده از آن متوجه شد که ارزش واقعی محصول درج شده در سایت شما چقدر است با انجام این کار پی خواهید برد که آیا بهای تمام شده کالا با قیمت و میزان استعداد پرداخت برای محصول چه مقداری تفاوت دارد و این به مراتب کار را برای شما راحت تر خواهد کرد که این محصول را مجدد تولید کنید یا خیر .

اینکه خود مشتری بتواند قیمت محصولی را وارد کند جنبه های مثبتی به همراه خواهد داشت به طوری که با انجام اینکار اعتباری به فروشگاه خواهید بخشید که برای مشتری ایجاد حس ارزش آفرینی برای محصولات شما را بر خواهد انگیخت این کار میتواند باعث شود مشتری برای دغعات بعد هم از شما محصولاتی را خریداری کند یا اینکه بخشی تحت عنوان درخواست محصول قرار دهید و از مشتری بخواهید قیمت پیشنهادی خود را هم درج کنند و زمانی که محصول با قیمت پیشنهادی ایشان درج میشود حس اعتماد ایجاد میکند این کار هم میتواند باعث شود مشتری درهر بار که نیاز به محصولی داشت از شما خریداری کند و مطمئن باشد اگر هم نداشته باشید میتوانید محصول را درون سایت خود درج کنید با قیمت دلخواه مشتری ولی با وجود تمام این موارد نقص هایی هم دارد ممکن است افرادی سعی کنند که به عنوان سودجویی محصولات شما را با قیمت به مراتب کمتر و حداقلی که تعیین کرده اید خریداری کنند و آنها را در بازار های دیگر به فروش برسانند.

یا باید توجه کنید که محصولات شما چه میزان تحمل کاهش حاشیه سود را دارند آیا اینکار جوابگوی بازار شما می باشد یا خیر برای مثال در یک فروشگاه اینترنتی لوازم الکتریکی مانند یخچال چندان مناسب نیست چرا که به راحتی کاربران میتوانند محصولاتی مانند یخچال که قیمت آن بین 3 تا چند میلیون تومان است را با کمترین قیمت خریداری کند و زمانی که سفارش ثبت شود باید محصول مثلا 8 میلیون تومانی برای ایشان با قیمتی به مراتب کمتر را ارسال کنید این در حالیست که شاید شما یاذ آن را تولید کرده باشید یا اینکه از جای دیگر خریداری و فروخته اید با این حالت عملا شما ورشکسته خواهید شد برای کسب و کار هایی که محصولات مجازی میفروشند به صرفه شاید باشد اما باید به نکاتی مانند بهای تمام شده نیز توجه داشته باشید به طوری که تنها از حاشیه سود خود کم کنید تا محصولاتتان آسیبی به شما نیز وارد نکنند. چرا که هدف از فروش محصولات قطعا سود دهی نیز می باشد.
این روش بسیار کاربردی است و می توان به صورت حرفه ای و کاملا کاربر پسند این کار را در فروشگاه خود ایجاد نماییم . توجه داشته باشید شما باید به مشکلاتی که ممکن است این قابلیت در سایت شما ایجاد کند نیز فکر کنید به طور مثال حتما کاربران قیمت های پایین تری را برای خرید محصول ذکر می کنند پس شما باید با توجه به فعالیت فروشگاه محصولاتی را که قیمت پایین تری را دارند ، در فروشگاه خود قرار دهید و یک فیلد برای وارد کردن قیمت توسط مشتری داشته باشید تا کاربر بتواند در آن قیمت مد نظر خود را وارد کرده و نسبت به خرید محصول اقدام نماید .
توجه داشته باشید انجام چنین امکانی در فروشگاه آنلاین شما می تواند نظر ها را به خود جلب کند و مشتریان شما را خیلی زود افزایش دهد . دست شما برای انجام این قابلیت کاملا باز است چرا که شما تنها می توانید برای یک محدوده زمانی خاص این کار را انجام دهید و حق انتخاب قیمت را برای کاربران خود در یک محدوده زمانی فعال نمایید . توجه داشته باشید شما به عنوان یک مدیر فروشگاه اینترنتی باید همیشه برای جذب مشتریان خود و رضایت آنها کارهای اصولی را انجام دهید و از امکانات و قابلیت های بیشتر و کاربردی در سایت خود بهره مند شوید .

افزونه YITH WooCommerce Name Your Price

یکی دیگر از افزونه های yith این افزونه می باشد که با استفاده از آن در صفحه ی فروشگاه خود فیلدی را در اختیار مشتری و یا کاربر خود قرار داده تا بتواند قیمت خود را وارد کند . به پیشخوان سایت خود مراجعه کرده و افزونه ووکامرس را نصب و سپس فعال سازی کنید پس از فعال سازی از منوی yith plugins گزینه ای با عنوان “قیمت مورد نظر” مشاهده می شود بر روی آن کلیک کرده تا وارد قسمت تنظیمات افزونه شوید . لازم به ذکر است تنظیمات افزونه دارای 2 بخش رایگان و غیر رایگان می باشد که می توانید طبق خواسته خود از هر یک از نسخه های افزونه استفاده کنید . در این جا ما از نسخه ی رایگان افزونه انتخاب قیمت توسط مشتری استفاده نموده ایم .
تنظیمات اصلی

حق انتخاب قیمت توسط مشتری
“نام فیلد تعیین قیمت” متن دکمه : برای فعال کردن این گزینه باید متنی را در این فیلد قرار دهید
و سپس بر روی دکمه ی ذخیره تغییرات کلیک کنید حال به بخش صفحه ی ویرایش محصول بروید .
همان گونه که مشاهده می کنید در صفحه ی اطلاعات محصول گزینه ای با عنوان name your price موجود است که با علامت دار کردن این گزینه افزونه برای محصول فعال خواهد شد .

حق انتخاب قیمت توسط مشتری

با فعال کردن این گزینه تمام بخش های دیگر قیمت برای محصول غیر فعال خواهد شد و به مشتری امکان وارد کردن قیمت را به راحتی خواهد داد .
برای دیدن نتیجه ی کار تغییرات را به روز رسانی کرده و به صفحه ی محصول برای دیدن نتیجه مراجعه کنید .

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha loading...

همچنین ببینید

بستن
بستن