آموزش ووکامرسافزونه رایگانافزونه ووکامرسووکامرس

درون ریزی و برون بری محصولات در ووکامرس

با مقاله آموزش درون ریزی و برون ریزی محصولات ووکامرس در خدمت شما هستیم. شما ممکن است به هر دلیلی نیاز داشته باشید تا فروشگاه خود را تغییر داده و یک فروشگاه اینترنتی جدید را راه اندازی نمایید برای همین امر وارد کردن دستی محصولات از ابتدا کار بسیار سخت و زمان بر می باشد پس باید برای انجام این کار به دنبال یک راه حل خوب و مفید بود .

ووکامرس یکی از کامل ترین و بروز ترین افزونه های فروشگاه ساز به شمار می رود و شما می توانید هر نوع محصولی را در این فروشگاه قرار دهید و در سایت خود بفروش برسانید پس برای قرار دادن محصولات خود درون یک فروشگاه دیگر شما تنها کافی است تا لیستی از محصولات خود را در فایل های اکسل وارد کنید تا به راحتی بتوانید محصولات خود را انتقال دهید حال اگر بخواهید در کنار فروشگاه آنلاین خود فروشگاه دیگری را ایجاد نمایید به راحتی می توانید محصولات خود را انتقال دهید سپس خواهید دید که تمام محصولات با ویژگی ها و مشخصات محصول در سایت جدید وارد شده است . به طوری که اگر این کار را یعنی اگر بخواهید

تمامی محصولات موجود در فروشگاه را در بخش محصولات ووکامرس وارد کنید باید تمامی ویژگی ها و مشخصات محصولات را نیز وارد نمایید که انجام این کار به صورت دستی هم زمان زیادی را از شما می گیرد و هم به انرژی و صرف هزینه نیاز دارد .

شما تنها باید محصولات موجود در فروشگاه را به صورت یک فایل اکسل با فرمت CSV یا با فرمت XML در آورید و دیگر نگران محصولات خود نباشید .

درون ریزی و برون بری محصولات با استفاده از ووکامرس و بدون نیاز به افزونه

برای درون ریزی یا برون بری محصولات ووکامرس میتوانید از نسخه های جدید ووکامرس به بعد بدون نیاز به افزونه دیگر اقدام کنید به این صورت که ابتدا وارد منوی همه محصولات ، زیر مجموعه محصولات شوید سپس در قسمت بالای صفحه مشاهده خواهید کرد که برای شما سه گزینه با نام های افزودن جدید ، درون ریزی و برون بری نمایش داده شده است که میتوانید از دکمه افزودن جدید محصول جدیدی را به صورت دستی وارد کنید و برای درون ریزی از دکمه بعدی استفاده کنید و همینطور برای برون بری محصولات می توان استفاده نمود .

برون بری محصولات

برای آنکه بتوانیم محصولاتی را درون ریزی کنیم ابتدا باید خروجی محصولاتی را داشته باشیم به این ترتیب از قسمت برون بری وارد این بخش میشویم
این خروجی با فرمت CSV می باشد که میتوانید در پایگاه های داده ای که از اکسل هم استفاده میکنند یا نرم افزار های مخصوص هم استفاده کنید اما ما این خروجی را برای درون ریزی مجدد میگیریم به این ترتیب در صفحه ای که برای شما باز شده است سه سوال پرسیده شده که به ترتیب به آنها پاسخ میدهیم.

سوال اول : کدام ستون ها باید صادر شود؟

در این قسمت شما میتوانید به صورت تکی یا به صورت چند تایی یا کلی مشخص کنید که چه ستون هایی باید برون بری شود ستون های محصولات عبارت اند از : قیمت ، شناسه محصول ، تاریخ ، نوع محصول و سایر مواردی که در تنظیمات محصول وارد میکنید پس از انتخاب گزینه مناسب بر اساس نیاز سوال بعدی را پاسخ میدهیم در صورتی که میخواهیم تمامی اطلاعات محصولات را وارد کنیم بر روی گزینه صدور همه ستون ها قرار میدهیم و در غیر این صورت به صورت تکی انتخاب میکنیم

سوال دوم : کدام یک از انواع محصول باید صادر شود؟

در این قسمت باید نوع محصولاتی که قرار است در خورجی باشند انتخاب کنید به این ترتیب عبارت اند از : محصولات گروهی ، محصولات متغییر ، محصولات وابسته، محصول ساده و متغییر های محصول این گزینه ها به این معنی هستند که انواع محصولات را مشخص کنید برای خروجی گرفتن و گزینه آخر میتوانید تنها متغییر های محصول که با ویژگی های محصولات در ووکامرس تعریف میشوند را خروجی بگیرید .

سوال سوم : برون ریزی متاهای سفارشی (Custom Meta)؟

اگر شما متا های سفارشی یعنی همان زمینه های دلخواه در نوشته را که در محصولات میتواند انواع مختلفی داشته باشد را خروجی بگیرید برای اینکار کافیت گزینه این سوال را فعال کنید.

و در انتها دکمه تولید CSV را فشار دهید

بعد از دریافت نسخه خروجی محصولات ووکامرسی میتوانید آن را درون ریزی کنید برای اینکار کافیست تا از قسمت محصولات ، همه محصولات در بالای صفحه بر روی دکمه درون ریزی کلیک کنید تا به صفحه هدایت شوید در این صفحه همانطور که مشاهده میکنید چهار مرحله شامل ( بارگذاری پرونده CSV ، 14/5000 نقشه ستون ، درون‌ریزی و انجام شد! ) وجود دارد که به ترتیب بررسی خواهیم کرد

در قسمت اول از بخش انتخاب کنید پرونده CSV را از کامپیوتر خود : فایل برون بری شده محصولات را وارد کنید و در گزینه بعدی انتخاب کنید که اگر این محصولات در فروشگاه شما وجود داشته باشد آیا میتواند جایگزین کند به معنی بروزرسانی محصولات موجود یا خیر و گزینه مشاهده گزینه های حرفه ای برای نمایش دو گزینه <em>یا</em> وارد کنید مسیر پرونده CSV در سرور خود و حائل CSV می باشد به معنی این که گزینه اول انتخاب یک فایل از سرور دیگر و گزینه دوم جداسازی با چه کاراکتری برای ستون ها و محصولات .

دکمه ادامه را کلیک میکنیم

در قسمت دوم از شما ستون هایی که وجود دارد را میخواهد با ستون های فایل برون بری شده هماهنگ کنید برای مثال ستون محصول شما یکی از آنها عبارت است از SKU که شناسه محصول می باشد شما باید این ستون ها را انتخاب کنید و اگر متا های سفارشی نیز دارد وارد کنید و در نهاید دکمه اجرای درون ریزی را کلیک کنید .

در انتها پس از وارد کردن محصولات برای شما پیغام درون‌ریزی کامل شد! 6 محصول وارد شد مانند ظاهر می شود که نشان از موفقیت درون ریزی بوده است .

افزونه woocommerce xml csv product import

شما با استفاده از این افزونه می توانید به راحتی با درگ و دراپ کردن محصول از فایل های اکسل ، به قسمت محصولات ووکامرس می توانید همه آنها را وارد سایت جدید نمایید و درون ریزی محصولات خود را انجام دهید .

تنها مشکل این افزونه این است که باید قبل از استفاده از آن افزونه ی wp all import را نصب و فعال سازی نماییم . چرا که این افزونه به عنوان یک افزونه کمکی می تواند هر نوع فایل XML و CSV را در وردپرس ایمپورت نمایید.

افزونه WP all importer

این افزونه را نصب و فعال سازی نمایید پس از فعال سازی گزینه ای با عنوان “all importer” در منوی وردپرس ظاهر می شود که دارای زیر منوهایی نیز می باشد .
settings

درون ریزی و برون بری محصولات در ووکامرس

تنظیمات اصلی این افزونه در این بخش قرار گرفته است که می تواند قسمت هایی را در این بخش تغییر داد که بهتر است تنظیمات این بخش به صورت پیش فرض باقی بماند چرا که این تنظیمات به صورت استاندارد تنظیم شده اند و تمامی آدرس دهی های آن صحیح می باشد.

New import

درون ریزی و برون بری محصولات در ووکامرس

اولین گزینه از سمت راست “upload files” است که با استفاده از این گزینه می توانید فایل مورد نظر خود را آپلود نمایید. پس از بارگذاری کامل فایل شما باید دسته مربوط به فایل اپلود شده را انتخاب کنید که می تواند این دسته ، دسته ی محصولات باشد .

با استفاده از تب “Download from URL” می توانید با آدرس مشخصی فایل خود را درون ریزی نمایید و گزینه ی “Use Existing Files” به معنی استفاده از فایل هایی است که قبلا بارگذاری شده اند .

بعد از آن که دسته ی محصولات خود را انتخاب کردید بر روی دکمه ی آبی رنگ “continue to step 2” کلیک کنید در مرحله ی بعد فایلی را که بارگذاری کرده اید به صورت ستون ها و موارد مشخص شده نمایش داده می شود .

حال به مرحله سوم می رویم …
title & content

درون ریزی و برون بری محصولات در ووکامرس

در این جا می توانید عنوانی را وارد کنید که برای این کار یکی از موارد موجود در ستون سمت چپ را بکشید و به جای عنوان قرار دهید. در واقع برای ایجاد عنوان باید محصولی را کشیده و در جای عنوان رها کنید

حال باید افزونه ی woocommerce xml csv product import را نصب و فعال سازی کنید ، بعد از نصب افزونه با تنظیمات زیر مواجه خواهید شد .
Woocommerce Add-on

این صفحه دقیقا مشابه صفحه ی افزودن محصول می باشد و شما می توانید تنظیماتی را که به محصول شما مربوط است را انجام دهید .
Image
تصویر محصول خود را از این بخش انتخاب و آپلود کنید .
custom field

اگر از زمینه های دلخواه استفاده می کنید می توانید از همین بخش موارد دلخواه را وارد کنید.

Taxnomies,categories,tags
در این بخش برچسب ها و دسته های خود را مشخص کنید .

تا مرحله ی سوم پیش رفتیم حال در این جا باید مرحله چهارم را دنبال کنیم .

با کلیک بر روی گزینه ی Auto detect نام محصول به صورت یک کد ظاهر می شود.

در مرحله ی بعدی تمام مراحلی را که طی کرده اید عملکرد آنها به صورت خلاصه برای شما نمایش داده می شود سپس بر روی دکمه ی سبز رنگ confirm& run import کلیک کنید تا عملیات کامل انجام شود .
Manage imports

تمام محصولات شما تا به این جا درون ریزی شده است که برای مدیریت محصولات اضافه شده به این بخش مراجعه می کنیم چرا که تمام محصولاتی که اضافه شده در اینجا موجود هستند.

 

افزونه Product Import Export for WooCommerce

یکی دیگر از افزونه هایی که می توان برای درون ریزی و برون بری محصولات مورد استفاده قرار داد این افزونه می باشد یکی از بهترین قابلیت های این افزونه که آن را از سایر افزونه ها در این زمینه متمایز می کند این است که این افزونه موقع خروجی گرفتن از اطلاعات همه ی جزیئات از جمله عکس های یک محصول را بصورت کامل خروجی گرفته و هنگام درون ریزی در سایت دیگر عکس های محصولات را در خود آن سایت بارگذاری می کند.
افزونه را نصب و فعال سازی کنید سپس در منوی پیشخوان و در بخش ووکامرس ، زیر منویی با عنوان Product Im-Ex اضافه می شود بر روی آن کلیک و وارد تنظیمات افزونه شوید سپس شما وارد صفحه ای می شوید که در آن می توانید اقدام به درون ریزی از محصولات خود کنید .

درون ریزی محصولات در ووکامرس (Import Products in CSV Format)

برای انجام این کار شما باید فایل محصولات را که در فرمت CSV است را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه Import Products کلیک کنید . اگر در هنگام درون ریزی با محصولی یکسان مواجه شدید با گزینه ی Merge products if exists آن ها را با یکدیگر یکسان سازی کنید .

برون بری محصولات در ووکامرس (Export Product in CSV Format)

در این قسمت شما باید تنظیماتی را انجام دهید در قسمت Offset باید محصولی را که می خواهید شروع به دریافت خروجی ووکامرس کنید را مشخص فرمایید و پیشنهاد می شود بر روی صفر باشد .

در بخش Limit می توان محدودیتی را برای تعداد محصولات در نظر گرفت و سپس در بخش Columns سطر هایی را که مورد نیاز شماست تیک بزنید که برای درون ریزی و برون بری محصولات در ووکامرس اعمال شود.

در قسمت Column Name می توانید نام آنها را بر اساس نیاز خود تغییر دهید و در صورتی که تیک گزینه Include hidden meta data را بزنید اطلاعات مخفی شده متاها نیز نمایش داده می شود و در آخر بر روی گزینه ی Export Products کلیک کنید تا خروجی ووکامرس شما دریافت شود.

افزونه WooCommerce to WooCommerce Migration

این افزونه یک افزونه بسیار کاربردی که امکان انتقال یک سایت ووکامرسی را به یک سایت ووکامرسی جدید را در اختیار شما قرار می دهد افزونه را دریافت و نصب و فعال سازی کنید بعد از فعال سازی افزونه در لیست افزونه های شما در منوی پیشخوان سایت قرار خواهد گرفت همانطور که در صفحه ی تنظیمات افزونه مشاهده می کنید این افزونه دارای تنظیمات خاصی نمی باشد در صفحه ای که باز می شود اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و بعد از انجام تغییرات ، بر روی دکمه ی ذخیره سازی کلیک کنید و فروشگاه خود را ارتقا بدهید ، بدین ترتیب فروشگاه شما از یک نسخه ی قدیمی به یک نسخه جدید ووکامرس انتقال یافت ، بدون آن که هیچ تغییراتی در آن به وجود آید .

ویژگی های این افزونه

  • انتقال سفارشات و جزییات سفارشات
  • انتقال مشتریان و آدرس ها
  • انتقال تصاویر ، گروه ها و دسته بندی ها
  • انتقال محصولات و دسته و ویژگی های محصولات

درون ریزی ووکامرس با افزونه woocommerce csv importer

این افزونه بیش از ۳۰۰۰۰ بار نصب و فعال سازی شده است و یکی از بهترین افزونه های درون ریزی اطلاعات می باشد . افزونه را نصب و سپس فعال کنید سپس در پیشخوان بخشی با نام csv import ایجاد خواهد شد که دارای چندین قسمت است .

در این بخش فایل درون ریزی خود را انتخاب و سپس بر روی گزینه ی لود فایل را درون ریزی کنید البته توجه داشته باشید می توانید تنظیمات را نیز تغییر دهید

Allowed roles: این گزینه به صورت پیش فرض بر روی مدیر فروشگاه می باشد ولی شما می توانید مشخص کنید که چه کسی می تواند از این امکانات استفاده نماید .

Field separator: اگر تعداد محصولات شما بیشتر از یکی است کی توانید در این قسمت مشخص کنید که با چه نشانه ای از یکدیگر جدا شوند .

Skip the first row: با انتخاب این گزینه سطر اول که تنها کلمه ی محصولات است درون ریزی نمی شود .

Add products to all categories: اگر این گزینه را فعال کنید ممکن است ترتیب فروشگاه شما بهم بریزد چرا که د محصولات در تمام دسته بندی ها قرار می گیرد

Number products to process simultaneously: در این گزینه مشخص کنید که چند محصول در هر سطر درون ریزی شود .
Merge products: اگر این گزینه فعال باشد تنها محصولاتی که در فایل بک آپ هستند ایمپورت می شود ولی اگر غیر فعال باشد ممکن است با محصولات درون فروشگاه تداخل پیدا کند.

Debug: این گزینه ی خطایابی است که اگر فعال باشد در صورت مشاهده خطا سیستم سعی می کند آن را رفع کند .

Find product using:در این بخش دو گزینه شناسه و نام محصول وجود دارد ، اگر شناسه انتخاب شود بعد از درون ریزی محصولات توسط شناسه ها مشخص می شوند و اگر عنوان باشد ، محصولات توسط عناوین جدا خواهند شد .

Match authors by: در این گزینه مشخص کنید که نویسنده به چه صورت با محصولات خود ارتباط برقرار کند .

Convert to utf_08: این گزینه به خاطر این که محصولات فارسی است باید گزینه utf را انتخاب کرد .

Import: این گزینه پیکربندی سرور را مشخص می کند که تصاویر به چه صورت قرار گیرند .

برای برون بری نیز دارای گزینه ای با نام export است که کافی است بر روی آن زده تا اطلاعات برون بری شود .

منبع: ووکامرس 98 مرجع ارائه آموزش ووکامرسقالب ووکامرس

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha loading...

همچنین ببینید

بستن
بستن