آموزش سئو

ماه عسل گوگل یا Google Honeymoon چیست

ماه عسل گوگل یا Google Honeymoon پدیده ای نادر می باشد که زمانی اتفاق می افتد که یک سایت تازه تاسیس پس انتشار مطالبی، در یک سری از کلمات کلیدی پر رقابت، در صفحه اول جست و جو قرار می گیرد. این اتفاق مدت زمان زیادی طول نخواهد کشید و در حدود پس از یک هفته از صفحه اول گوگل حذف خواهد شد و به جایگاه قبلی و اصلی خود باز خواهد گشت. این اتفاق برای سایتی با رتبه خاص رخ نمی دهد بلکه می تواند برای هر سایتی اتفاق بیفتد. به این مدت زمانی که سایت در صفحه اول گوگل قرار می گیرد ماه عصل گوگل می گویند.

ماه عسل گوگل یا Google Honeymoon چیست

چرا ماه عسل گوگل رخ می دهد؟

در مورد دلیل اتفاق افتادن Google Honeymoon نمی توان دلیل قطعی آورد چرا که همانند دیگر آپدیت ها و … تنها خود گوگل است که دلیل این کار را می داند اما در مورد Google Honeymoon چند دلیل و تعریفی که درباره آن وجود دارد را بیان می کنیم.

دلیل رخ دادن های احتمالی

بررسی ارتباط مطالب منتشر شده با کلمات جست و جو شده

یکی از دلایلی که می تواند در رخ دادن Google Honeymoon وجود داشته باشد این است گوگل سایت را در صفحه اول نمایش می دهد تا کیفیت سایت را مورد بررسی قرار دهد تا متوجه شود میزان ارتباط کلمات جست و جو شده با مطالب چقدر است تا در آینده برای رتبه دادن به سایت استفاده کند.

معرفی سایت تازه تاسیس به کاربران

دلیل دیگری که می تواند داشته باشد این است که گوگل سایت شما را در صفحه اول جست و جو نمایش می دهد تا سایت شما را به کاربران خود معرفی کرده و بشناساند.

ماه عسل گوگل یا Google Honeymoon چیست

محتوای جدید در مورد کلمه کلیدی

گوگل همواره در تلاش است تا مطالب خود و با کیفیت را به کاربران نمایش دهد، از این رو ممکن است دلیل رخ دادن ماه عسل گوگل این باشد که گوگل تصور می کند مطلبی که در سایت تازه تاسیس منتشر شده است محتوای جدیدی از کلمه کلیدی مورد نظر می باشد از این رو صفحه مورد نظر را در صفحه اول نمایش می دهد.

آموزش قبلی ما که در مورد سئو خارجی و تکنیک های آن بود می تواند برای شما مفید باشد! از دست ندهید!

رقابت در کلمه کلیدی

از دلایل دیگری که می تواند وجود داشته باشد می توان به این موضوع نیز اشاره کرد که شاید در کلمه کلیدی که شما قرار داده اید هنوز رقیب سر سختی ندارید و یا این که کلمه کلیدی شما در حال ترند شدن است و از این رو رقبای سر سخت شما جای شما را به مرور زمان خواهد گرفت.

افت رتبه غیر طبیعی نیست!

پس از قرار گرفتن در ماه عسل گوگل شما افت شدیدی را تجریه خواهید کرد و وارد سند باکس گوگل خواهید شد، این موضوع امری غیر طبیعی نبوده و شما در صورت رخ دادن چنین اتفاق هایی نباید تعجب کنید چرا که در ماه عسل گوگل یا Google Honeymoon قرار داشتید و افت رتبه پس از به اتمام رسیدن این ماه عسل امری طبیعی خواهد بود.

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha loading...

بستن