وبلاگ

4 نکته طلایی مدیریت فروشگاه آنلاین

زمانی که قصد راه اندازی و مدیریت فروشگاه اینترنتی را دارید ابتدایی ترین کار آن را می توان ساخت و راه اندازی فروشگاه دانست، اما نقش صاحب فروشگاه را می توان یک قدم بسیار مهم دانست چرا که راضی نگهداشتن مشتریان و همچنین مدیریت فروشگاه آنلاین کار بسیار بسیار مهمی در راه اندازی فروشگاه های اینترنتی به شمار می رود.

نکات طلایی برای مدیریت فروشگاه آنلاین

 

بیشتر اوقات پس از ساخت و تحویل یک فروشگاه آنلاین توسعه دهنده نطارتی بر روی فروشگاه ندارد و همین امر باعث به وجود آمدن مشکلات مختلفی می شود اما توسعه دهنده برای این که برای خود اعتباری را دست و پا کند باید به 4 نکته طلایی توجه داشته باشد تا صحب فروشگاه بتواند موفقیت خود را به دست آورد. این 4 نکته طلایی عبارت هستند از:

  • شفاف سازی.
  • توجه کردن به پیچیدگی های تجارت الکترونیک.
  • آموزش.
  • نکته برداری.

حال در ادامه تک تک نکات بالا را تشریح می دهیم.

4 نکته طلایی مدیریت فروشگاه آنلاین

باید شفاف سازی کرد

ممکن است پس از تحویل پروژه مشکلاتی به وجود بیاید که شما می توانستید قبل از ان با شفاف سازی از این مشکلات ( هزینه های جانبی، وضعیت محصول، تخفیف ها و … ) پیشگیری کنید تا این مشکلات به وجود نیاید. همچنین می توانید به انجام دادن کار هایی مانند بروز رسانی ها به مشتری خود نشان دهید که پیگیر کار بوده و نسبت به پروژه خود اهمیت قائل هستید. اگر شفاف سازی به درستی و کامل انجام شده باشد مشکلاتی مانند مشکلات زیر دیگر به وجود نخواهد آمد:

  • شفاف کردن همه انتظار هایی که طرفین از یک دیگر دارند.
  • باید شرایط میزبانی را به طور کامل به طرف مقابل خود توضیح دهید تا مطلع باشد.
  • بهتر است خرید های لازمه را از حساب مشتری انجام دهید تا مشکلاتی مانند تمدید بعد ها گریبان گیر شما نباشد.
  • شرح کامل نحوه پرداختی که چگونه خواهد.
  • و …

بعضی اوقات نیز همانند ووکامرس امکان این وجود دارد که ابتدا تمامی گزینه ها مانند دانلود و … را اول بررسی کرده کرده و آن را نظارت کرد. بهتر است در این موارد نیز ابتدا محدوده پروژه را با صاحب فروشگاه تعیین کنید و تا بعد ها در مدیریت فروشگاه آنلاین دچار مشکل نشوید برای مثال از همان ابتدا مشخص کنید که آیا می تعمیر و پشتیبانی را انجام خواهید داد و یا خیر که اگر قبول کنید برای این کار می توانید از افزونه Jetpack استفاده نمایید، در این افزونه تمامی پروژه هایی را که دارید لیست وار به شما نمایش داده خواهد شد.

توجه کردن به پیچیدگی هایی که تجارت الکترونیک دارد

در تمامی به روز رسانی های ووکامرس تلاش می شود تا پیچیدگی های تجارت الکترونیک کاسته می شود اما چیزی که مشخص است وجود داشتن مشکلات زیادی در بخش های دیگر مانند خمل و نقل و پرداخت ها و … می باشد.

4 نکته طلایی مدیریت فروشگاه آنلاین

ایجاد محصولات :

مدیریت فروشگاه و اینترنتی و فروش محصولات همگی با ایجاد کردن محصولات شروع می شود اما اگر در این زمینه به درستی عمل نکنید ممکن است کاربر و خریدار را گنگ کرده و اطلاعاتی که خریدار را مجاب به خرید محصول کند را ننوشته باشد.

پرداختی ها :

با این که درگاه پرداخت های بسیاری وجود دارد اما یکی از سخت ترین کار ها می باشد که و هر کدام از آن ها خوبی ها و بدی های خودش را دارد و این وظیفه شما می باشد که به صاحب فروشگاه یکی از خوب های آن را معرفی نمایید.

مسائل مالیاتی :

از مسائل مهم می باشد اما باید بدانید که شما یک توسعه دهنده هستید و مسائل مالیاتی در حیطه کاری شما نمی باشد. هر منطقه ای برای خود قوانین خاص خود را دارد البته ووکامرس فکر اینجا را نیز کرده است اما بهتر است شما این مسئله را با مشتری خود در میان بگذارید تا با یک کارشناس مالیات این مسئله را حل نمایند.

حمل و نقل :

در این زمینه نیز باید کار را به کاردان بسپارید چرا که از ووکامرس و شما کاری بر نمی آید و باید فردی که در مدیریت فروشگاه آنلاین می باشد این قضیه را حل کند.

فراموش نکنید که از نکات موفقیت شما توجه به نیاز های کاربر می باشد و باید افزونه های لازمه را برای کاربر خود نصب نمایید اما نه به گونه ای که تعداد آن ها بیش از حد مجاز شود!

آموزش :

اگر کاربر شما کار کردن با ووکامرس را بلد نباشد شما باید برای این که در مسیر اشتباهی قرار نگیرد حداقل ها را به او آموزش دهید و حدالامکان بر روی لوکال هاست نیز نحوه کار کردن با آن را توضیح دهید. با یاد گیری حس بهتری نسبت به مدیریت فروشگاه انلاین خود خواهد داشت و شما نباید از این مسئله غافل شوید.

نکته برداری :

اکثر مشکلاتی که به وجود می آید شبیه به یکدیگر می باشند و اگر شما از این مشکلات نکته برداری کرده و در جایی برای خود ذخیره کرده باشید می توانید در آینده کار را برای خود و مشتری خود بسیار ساده تر کنید و با ارجاع دادن کاربر خود به نکات مربوطه ای که آن ها را جمع آوری کرده اید هم کار خود را سبک تر کنید و هم سرعت پاسخ گویی خود را به مشتری بالا ببرید و حس خوشایندی به مشتری خود القا دهید.

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha loading...

بستن