آموزش ووکامرسافزونه رایگانافزونه ووکامرسووکامرس

نمایش کشویی دسته های محصول در ووکامرس

شما به عنوان مدیر یک فروشگاه باید سعی کنید تا جایی که ممکن است دسترسی به محصولات در ووکامرس را برای کاربران خود ساده تر و آسان کنید زمانی که یک فروشگاه را راه اندازی می کنید حتما محصولات مختلفی را دارید که دارای دسته بندی های مخصوص به خود هستند پس باید هر یک از محصولات خود را در دسته بندی مخصوص به خود قرار دهید و تا جایی که ممکن است این دسته ها و محصولات را در دسترس کاربران و مشتریان خود قرار دهید . دسترسی آسان در قسمت ها و بخش های مختلفی مانند فیلتر قیمت ، فیلتر محصولات ، ایجاد اسلایدرهایی کوچک از محصولات و … که می توان به راحتی در فروشگاه خود قرار داد .

نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس به صورت کشویی

یکی از این مواردی که باید در دسترسی آسان قرار گیرد دسته بندی محصولات می باشد چرا که اهمیت محصول از دسته بندی های آن ها نشات میگیرد این دسته بندی ها محصولات مختلف را تفکیک کرده و در دسته مخصوص خود قرار می دهد . وجود دسته بندی ها نه تنها در فروشگاه بلکه در همه سایت ها دارای اهمیت خاصی می باشد و برای نمایش انها می توان از روش های مختلفی از جمله نمایش به صورت کشویی یا آکائونی استفاده نمود .

کلیت وب سایت حول محور دو موضوع مهم میگردد و آن رابط کاربری و ظاهری وب سایت می باشد کاربرد پذیری المان هایی که در وب سایت قرار داده میشود نیز حائز اهمیت است به طوری که باید حفظ رابط های ظاهری و کاربری را بکند دسترسی پذیری از عوامل موثر در انتخاب جایگاه المان هایی است که در طراحی وب استفاده میشود .

برای مثال منو ها و فهرست های هدایت کننده کاربران یا نمایش لیست دسته بندی ها هر چه این المان نمایش دسته بندی محصولات یا مطالب وب سایت بهتر نمایش داده شود یا به گونه ای باشد که کاربر را اذیت نکند میتوان نتیجه بهتری را دریافت کرد برای مثال فرض کنید فروشگاهی چند دسته بندی دارد که تعداد آن از انگشتان دست کمتر است در این حالت نمایش لیست وار ستونی دسته بندی محصولات مناسب است یا اینکه برای آن یک نوع رنگبندی یا تصویر متناسب انتخاب کند اما نمایش دسته بندی در زمانی که تعداد آن زیاد باشد اصلا توصیه نمی شود به طوری که اگر در چنین حالتی از نمایش ستونی استفاده شود مصلاما جا کم خواهیم آورد برای همین هم توصیه میشود اگر میخواهید دسته بندی محصولات را در ابزارک های کناری وب سایت نمایش دهید حتما از طریق آکاردئون این کار را انجام دهید چرا که هم زیبایی خاصی را دارد و هم کاربردی تر می باشد.

این نمایش به صورت بازشو یا آکاردئون در حالی است که زیر دسته های زیادی داشته باشیم که هر دسته بندی به عنوان یک عنوان قسمت آکاردئون باشد و زیر مجموعه های آن همگی در بخش نمایش آکاردئون نمایش داده شوند به این ترتیب باید ابتدا دسته بندی محصولات خود را تعریف کنید.

مقاله نحوه نمایش مطالب و محصولات به صورت ستاره دار در گوگل را از دست ندهید.

افزودن و ایجاد دسته بندی در ووکامرس

 

شما در ابتدا باید دسته بندی های خود را در فروشگاه مشخص کرده و سپس آن ها را در فروشگاه خود ایجاد کنید توجه داشته باشید دسته بندی های از سر در گمی های موجود در یافتن محصولات می کاهد و همچنین هر دسته بعد از ایجاد به عنوان یک منو در صفحه ی سایت شما می تواند قرار گیرد . دسته ها می توانند دارای زیر دسته بوده و دسترسی ها را با توجه به دسته و زیر دسته ها برای رسیدن به محصول ساده و ساده تر کنند . پس برای ایجاد و ساخت دسته بندی های موجود در فروشگاه ابتدا از منوی محصولات ، مدیریت دسته محصولات به لیست دسته بندی ها دسترسی خواهید داشت و تمام دسته بندی هایی را که در فروشگاه ایجاد کرده اید ، میتوانید دسترسی داشته باشید . برای ایجاد دسته بندی دیگر در همین جا بر روی دکمه افزودن دسته کلیک کنید .

در این صفحه اطلاعاتی را مشاهده می کنید که باید آنها را پر نمایید .

نام دسته : در این قسمت عنوانی را برای دسته خود انتخاب کنید .
نوع محصول : دسته مربوط خود را به یکی از محصولات چاپی یا فروشگاهی را انتخاب نمایید .
زیر دسته : اگر شما قبلا دسته ای را ایجاد کرده باشید می توانید دسته دیگری را به عنوان زیر دسته و یا زیر مجموعه این دسته قرار دهید .
عکس :

 

افزونه YITH WooCommerce Category Accordion

نمایش کشویی دسته های محصول

شما با استفاده از این افزونه می توانید دسته بندی محصولات ووکامرس را به صورت کشویی نمایش دهید . اگر فروشگاه شما در کنار یک سایت وردپرسی قرار دارد با استفاده از این افزونه می توانید دسته های معمولی وردپرس را نیز ایجاد کنید . این افزونه همچنین زیر دسته محصولات را به صورت کشویی در زیر دسته اصلی محصولات در تمام صفحات فروشگاه نمایش می دهد به گونه ای که این زیر دسته ها به صورت کشویی باز و بسته می شوند و یک حالت زیبا را در فروشگاه شما ایجاد می کند.

در ابتدا قبل از آن که به سراغ افزونه برویم وارد بخش ویرایش محصولات شده و یک محصول جدید را ایجاد کنید سپس از قسمت سمت چپ در بخش دسته ها ، دسته یا دسته های مربوط به این محصول را انتخاب کنید .

حال بعد از ایجاد محصول و دسته ها و زیر دسته های مد نظر خود به پیشخوان وردپرس رفته و شروع به نصب و راه اندازی افزونه کنید بعد از فعال سازی یک پنل کاربری به کنترل پنل وردپرس اضافه خواهد شد ، می توانید افزونه را در بخش yith در گزینه ی yith plugins بیابید ولی باید بدانید تنظیمات این افزونه مربوط به نسخه ی پریموم است که ما در این بخش با آن کاری نداریم .

البته اگر افزونه شما دارای نسخه ی پریموم باشد می توانید وارد پنل مدیریتی افزونه شده و در صفحه ای که برای شما باز می شود تنظیمات دلخواه را انجام دهید .

در این صفحه شما 5 گزینه را پیش روی خود دارید که عبارتند از :

  1. نمایش دسته بندی های ووکامرس به صورت کشویی
  2. نمایش دسته بندی های وردپرس به حالت کشویی
  3. امکان پر رنگ کردن دسته هایی که وارد آنها شده اید
  4. نمایش زیر دسته های ووکامرس
  5. نمایش زیر دسته های وردپرس

هر یک از این گزینه ها را می توانید با توجه به نیاز خود پیکربندی کنید .

ولی اگر از نسخه ی رایگان استفاده می کنید و گزینه های تنظیمات را در اختیار ندارید برای فعال کردن و نمایش دسته بندی ها به صورت کشویی باید به بخش نمایش سپس ابزارک ها مراجعه فرمایید سپس ابزارک “YITH WooCommerce Category Accordion” را یافته و در بخش مورد نظر خود منتقل نمایید .

عنوان را برای افزونه وارد کرده و سپس بخش هایی را که می خواهید در فهرست کشویی نمایش داده شود را علامت می زنید و در آخر تنظیمات را ذخیره می کنید .

برای آنکه بتوانید به صورت آکاردئون یا سبک باز و بسته شو دسته بندی های ووکامرس را نمایش دهید میتوانید از افزونه های دیگری مانند WooCommerce Collapsing Categories استفاده کنید .

برای نصب این افزونه کافیست تا نام آن را در محزن افزونه های وردپرس جستجو کرده و سپس آن را نصب کنید و پس از فعال سازی منویی تحت عنوان WooCommerce Collapsing Categories ایجاد خواهد شد که تنظیمات خاصی ندارد میتوانید از این بخش نحوه نمایش دسته بندی را مشخص کنید.

یکی دیگر از افزونه های تجاری WooCommerce Plugin Accordion Category را میتوان معرفی کرد به گونه ای که با استفاده از این افزونه میتوانید نمایش دسته بندی های محصولات خود را به صورت آکاردئون وارد کنید.

این افزونه ها دسته بندی محصولات را به صورت آکاردئون به نمایش می گزارند که عمدتا جای آن در ابزارک های ورپرس می باشد اگر میخواهید در قسمتی دیگر این سبک از دسته بندی را نمایش دهید باید با کد نویسی آشنایی داشته باشید علاوه بر آن  میتوانید از افزونه هایی که به صورت پیشفرض حالت نمایش دسته بندی ها را تغییر میدهند نیز استفاده کنید مانند افزونه Ultimate WooCommerce Expandable Categories یا افزونه Collapsing Categories که به صورت کلی در هم ووکامرس و هم وردپرس کار میکند استفاده کنید.

منبع: ووکامرس 98 مرجع قالب فروشگاهی ووکامرسآموزش ووکامرسآموزش سئو 

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha loading...

بستن