آموزش ووکامرسافزونه رایگانافزونه ووکامرسووکامرس

تخفیف برای خرید عمده در ووکامرس

شما به عنوان یک مدیر فروشگاه اینترنتی باید همیشه توجه کافی به مشتریان خود داشته باشید به خصوص مشتریانی که ویژه هستند یکی از این توجهات می تواند نوع تخفیفی باشد که به آنها می دهید البته هر مشتری نباید شامل تخفیفات ویژه ی شما شود چرا که باید یک نقطه تمایزی را بین مشتریان خود ایجاد نمایید حال باید برای مشتریانی که در فروشگاه شما به صورت عمده خرید می کنند و یا بسته ی محصولات عمده شما را می خرد ، تخفیفی را در نظر بگیرید و او را نیز از این تخفیف با خبر سازید .

تخفیف خرید عمده در ووکامرس

شما امروز روش تخفیفی را در بخش آموزش ووکامرس فرا میگیرید که با استفاده از آن می توانید برای محصولاتی که می خواهید در یک دوره ی خاصی به صورت عمده به فروش بگذارید ، استفاده نمایید در عمده فروشی مشتریان تعداد بسیای از یک محصول را خریداری می کنند پس شایسته تخفیف نیز می باشند همچنین توجه داشته باشید افرادی به صورت عمده محصولاتی را از شما خریداری می کند که خود فروشنده باشد و بخواهد آن محصول را به صورت خرده فروشی ، به فروش برساند ، پس مزیتی که در عمده فروشی وجود دارد این است که در مقابل خرید عمده فروشنده تخفیفی را در ازای محصولات می دهد و در واقع قیمت هر محصول در عمده فروشی و خرده فروشی خیلی فرق می کند و این خرید به نفع مشتری است .

مقاله پیشنهادی کوپن های تخفیف در ووکامرس

تخفیف در تعداد محصولات سفارش داده شده

ما با استفاده از دو روش تخفیف در تعداد می توانیم مشتریان خود را جذب کنیم :

۱- عمده فروشی : اگر فروشگاه شما یک فروشگاه عمده فروشی باشد صد در صد مشتریان شما نیز متقاضی خرید عمده خواهند بود شما می توانید برای جذب کاربران بیشتر و همچنین رضایت مشتریان خود با دادن تخفیف در ازای خرید بیشتر ، فروش خود را افزایش دهید .

۲- محصولات مصرفی : ممکن است شما دارای فروشگاهی باشید که در آن محصولا شما مصرفی باشد منظور از مصرفی این است که بعد از مدتی مشتری باز به این محصول نیاز دارد و متقاضی خرید مجدد آن خواهد بود مانند محصولات بهداشتی و خوراکی و…

پس میتوان برای این دسته از محصولات نیز تخفیف در تعداد را در نظر گرفته تا فروش خود را بالا ببرید .

افزونه woocommerce bulk discount

یک از افزونه هایی که با استفاده از آن می توانید تخفیفات عمده را در فروشگاه خود ایجاد کنید این افزونه می باشد شما با این افزونه حتی میتوانید تخفیف را برای هر محصول خود در نظر بگیرید در ابتدا تنها باید افزونه را نصب و سپس فعال سازی کنید و بعد وارد بخش ووکامرس و پیکربندی شده تا آن را مشاهده فرمایید

تخفیف برای خرید عمده در ووکامرس
در صفحه تنظیمات افزونه شما با گزینه های زیر مواجه خواهید شد :

فعال سازی اصلی”تخفیف در تعداد”: برای فعال کردن این گزینه باید تیک آن را زده تا افزونه را برای انجام اعمال مختلف فعال سازی نمایید .
نوع تخفیف : شما در این جا می توانید دو نوع تخفیف از جمله عددی و درصدی را برای خود تعیین کنید

مقاله پیشنهادی ووکامرس 98 مقاله افزونه های مدیریت تخفیفات در ووکامرس

در صورت استفاده از کوپن تخفیف در تعداد غیر فعال شود : اگر شما از کوپن ووکامرس در فروشگاه خود استفاده کنید با فعال کردن این گزینه می توانید به افزونه دستور دهید تا غیر فعال شده و تنها تنظیمات کوپن ارائه شود.

نمایش مقدار جدید بعد از تخفیف در کنار قیمت : با این گزینه شما می توانید بعد از تخفیف برای فروش عمده در کنار قیمت اصلی ، قیمت جدید را نیز نمایش دهید .

نمایش اطلاعات تخفیف در کنار جمع قیمت : می توانید در کنار مجموع هزینه ها در سبد خرید ، اطلاعات تخفیف در تعداد را نیز نمایش دهید .
نمایش اطلاعات تخفیف در کنار جمع قیمت در قسمت های دیگر : می توان قیمت تخفیف خورده محصولات را در هر جایی که جمع هزینه ها زده شده است ، نشان داد .

توضیحات اضافی درباره نمایش تخفیف در پیگیری سفارش : اگر توضیحات اضافی برای هر اقدام یا این اقدام دارید در این جا وارد کنید .
سی اس اس برای نمایش محصول در پیگیری سفارش قبل از اعمال تخفیف : این گزینه نیز مربوط به تنظیمات سی اس اس می باشد

بعد از انجام تمام تنظیمات در آخر باید بر روی گزینه ی ذخیره کلیک نمایید .

حال برای فعال کردن تخفیف در تعداد باید وارد بخش محصولات خود شوید و یکی از آنها را انتخاب کنید در قسمت اطلاعات محصول مشاهده خواهید کرد که یک تب با عنوان فعال کردن تخفیف در تعداد نمایش داده می شود .

تخفیف برای خرید عمده در ووکامرس
شما در ابتدا باید تیک این گزینه را بزنید تا فعال شود البته دقت داشته باشید ممکن است این گزینه با تنظیماتی که شما انجام داده اید به صورت پیش فرض فعال باشد . سپس متن مورد نظر خود را وارد و تعداد خود را برای فروش عمده انتخاب و یا وارد کنید

در قسمت بعدی عدد تخفیفی خود را وارد کنید این تخفیف می تواند درصدی باشد .

لازم به ذکر است اگر شما بخواهید برای کاربرانی که خرید بیشتری دارند تخفیف بیشتری نیز در نظر بگیرید باید بر روی گزینه ی افزودن سطر تخفیف کلیک کنید سپس دو آیتم حداقل و تخفیف ساخته خواهد شد در این جا تعداد مد نظر خود که اگر از تعداد اولیه خرید مشتری بیشتر شد را تعیین کرده و تخفیف مخصوص آن را نیز وارد کنید

تخفیف برای خرید عمده در ووکامرس
برای دیدن نتیجه ی کار باید تمام تغییرات را ذخیره و محصول مورد نظر خود را مشاهده فرمایید .

دوستان توجه داشته باشید ممکن است این افزونه در نسخه ی فارسی نباشد پس در نسخه ی لاتین افزونه بعد از نصب و فعال سازی در بخش پیکربندی وارد تب Bulk Discount می شوید سپس تنظیمات این بخش به صورت لاتین مانند زیر است :

Discount Type : نوع تخفیف را از لیست کشویی انتخاب کنید .

گزینه ی اول تخفیف درصدی را نشان میدهد . به طور مثال برای خرید بیش از 5 عدد محصول 10 درصد تخفیف

گزینه ی دوم باید تخفیف مشخصی را در نظر بگیرید . به طور مثال برای خرید بیش از 5 عدد به قیمت نهایی 10 هزار تومان تخفیف داده شود

گزینه ی سوم این لیست با عنوان تخفیف ثابت عبارت است . به طور مثال در صورت خرید بیشتر از 5 عدد محصول برای هر محصول تخفیف 5 هزار تومان
Treat product variations separately: با فعال بودن این گزینه تغییرات هر محصول را به صورت جداگانه در نظر می گیرید.

Show discount information next to cart item price : با فعال کردن این گزینه در صورت خرید عمده مشتری ، از تخفیف عمده برخوردار شود .چنانچه بخواهد برای برخورداری از تخفیف بیشتر کوپن تخفیف نیز وارد کند سیستم تخفیف درصدی را غیر فعال و تخفیف کوپن مد نظر را اعمال خواهد کرد.
Show discount information next to item subtotal price: در کنار قیمت نهایی درصد تخفیف نشان داده شود
Show discount information next to item subtotal price in order history : قیمت تخفیف خورده هر کالا در کنار قیمت اصلی قیمت تخفیف خورده نیز نشان داده شود
Show discount information next to item subtotal price : این گزینه قیمت تخفیف خورده ی کلی را در فاکتور نهایی به خریدار نشان می دهد.
مابقی تنظیمات مربوط به اندازه و رنگ متنی است این بخش را نیز با تکیه بر دانش کد نویسی مناسب با رنگ و اندازه ی متن های وب سایت خود تغییر دهید.
حال باید وارد صفحه ی محصول شده و به اطلاعات محصول مراجعه کرده و وارد بخش مربوط به تخفیف عمده شوید.
تنظیمات این بخش به صورت زیر است :
Bulk Discount enabled : این گزینه مربوط به بخش فعال یا غیر فعال نمودن تخفیف عمده در محصول است
Bulk discount special offer text in product description : توضیحی که در این قسمت بنویسید برای مخاطب و خریدار نمایش داده می شود
Quantity .min : مقدار مورد نظری که قصد دارید تا خریدار در صورت خرید آن مقدار کالا از تخفیف خرید عمده برخوردار شود را در این قسمت وارد کنید.
Discount : میزان درصد تخفیف مورد نظر را در این قسمت وارد کنید.

گزینه Add discount line به شما اجازه انتخاب و اعمال یک تخفیف جدید را می دهد و گزینه Remove last discount برای حذف تخفیفات اعمال شده در نظر گرفته شده است.

افزونه Woocommerce Wholesale Prices

این افزونه یکی از افزونه های حرفه ای می باشد که می توان آن را در سایت خود نصب و به راحتی فعال سازی نمود سپس کاربرانی که در سایت ثبت نام می کنند را به عنوان Wholesale Customer انتخاب کنید سپس تنها برای این کاربران خود تخفیف و یا قیمت فروش عمده در نظر بگیرید تا تنها به آنها نمایش داده شود و بقیه کاربران که در سایت ثبت نام نکرده اند نتوانند این تخفیف و قیمت را مشاهده کنند .

بعد از فعال سازی این افزونه شما باید وارد صفحه ی یکی از محصولات خود شوید و تنظیمات فروش عمده را در این قسمت انجام دهید . در این صفحه خواهید دید که بخشی برای فروش عمده فعال شده است که شما به راحتی میتوانید قیمتی را که برای فروش عمده در نظر دارید را وارد نمایید حال شما به بخش کاربران رفته و یکی از کاربران مد نظر خود را یافته و حالت او را از مشترک بر روی wholesale customer قرار دهید. در واقع با این کار نقش کاربر را مشخص می کنید و راه را برای خرید عمده توسط او باز می نمایید .

برخی از ویژگی های این افزونه به شرح زیر است:

قابلیت تغییر قیمت های محصولات در حالت عمده
قابلیت تعیین تخفیف های ویژه برای محصولات خاص
همگام با ووکامرس 2.1 به بالا
بسیاری قابلیت های مفید دیگر…

منبع: ووکامرس 98 مرجع آموزش های ووکامرس فارسی در ایران

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha loading...

بستن