آموزش ووکامرسافزونه رایگانافزونه ووکامرسووکامرس

تاریخ تحویل سفارشات در ووکامرس

زمانی که شما می خواهید یک خرید آنلاین را انجام دهید اولین و اساسی ترین مشکل و موردی که ممکن است به ذهن شما خطور کند مشکلات حمل و نقل آن است چرا که ممکن است به هر دلیلی حمل و نقل به تاخیر بیافتد و همین امر موجب ناراحتی و نگرانی و حتی از دست دادن علاقه خود  نسبت به محصول خریداری شده ، شوید . این مسائل برای هر یک کاربران ممکن است رخ دهد .

مشتریان مایلند تا در یک زمان مشخص و هر چه سریع تر محصول خود را دریافت کنند ، همین امر سبب شده است که برخی از فروشگاه های اینترنتی ، به مشتریان خود امکان انتخاب تاریخ مشخصی برای تحویل گرفتن محصول را بدهند و این توانایی را در اختیار کاربران خود قرار داده اند تا زمان را برای تحویل گرفتن محصول انتخابی خود برگزینند .

افزونه تاریخ تحویل سفارشات محصولات ووکامرس

شما به عنوان صاحب یک فروشگاه اینترنتی ، باید حواست خود را برای انجام هر کاری که موجب سهولت حال کاربر می شود ، جمع کنید برای این که بتوانید یک فروشگاه را سر و سامان دهید و زنده نگه دارید ، باید به دنبال رضایت کاربران خود باشید و شعار : هدف ما جلب رضایت شماست ، را سر لوحه ی کار خود قرار دهید . پس یکی از مواردی که رضایت و خشنودی کاربران و مشتریان شما را به همراه دارد ، این است که اجازه دهید تاریخ تحویل محصول را خود انتخاب کنند چرا که همین امر علاوه بر رضایت مشتری ، اطمینان کاربران را نسبت به فروشگاه شما نیز بالاتر خواهد برد .

تاریخ تحویل سفارشات در ووکامرس

در روند معول خرید های اینترنتی شما سفارش را ثبت میکند و سپس آن را تحویل میگیرید اما اینکه چه زمانی تحویل میگیرد معمولا به عهده فروشگاه است یعنی که محصول ارسال میشود و به آدرس محل میرسد اگر شما حضور داشته باشید تحویل و در غیر این صورت تحویل نخواهید گرفت اگر میشد تاریخ را شما مشخص کنید قطعا رضایت بیشتری از این خرید داشتید .

به طور مثال :  امکان دارد که فروشگاه اینترنتی یک حراج آنلاین برگزار کند و مشتری تمایل داشته باشد که در این حراج شرکت کند و محصولی را که مورد نظر دارد را با قیمتی مناسب تر بخرد و مشتری به هر دلیلی در تاریخ تحویل محصول در محل حضور نداشته باشد در این صورت لازم است که مشتری خودش تاریخ دریافت محصول را تعین کند پس شما به عنوان یک مسئول سایت باید چنین قابلیتی را در فروشگاه خود ایجاد نمایید .

اهمیت دادن به مشتریان و برانگیختن حس مهم بودن

یک مسئله که برای فروش بسیار تاثیر گذار است حس مهم بودن و آزادانه بودن انتخاب های فردی است چرا که هیچ کسی حاضر نیست اجناسی را خریداری کند که به صورت تحمیل شده به ایشان باشد نه تنها در خرید های روزمره بلکه در کلیه امورات زندگی هم همینطور است پس باید به مشتری حق انتخاب های بیشتری را داد یکی از آنها انتخاب تاریخ تحویل سفارش می باشد به طوری که مشتری بتواند تاریخ را مشخص کند و در آن زمان منتظر دریافت بسته از فروشگاه شما باشد.

افزونه ی Order Delivery Date for WooCommerce

این افزونه ووکامرس بیش از 5000 بار نصب و فعال شده است  و به راحتی در مخزن وردپرس در دسترس همه قرار دارد . طبق روال گذشته به پیشخوان وردپرس می رویم و افزونه را در مسیر افزونه ها نصب می کنیم و سپس افزونه را فعال نمایید . پس از فعال سازی گزینه ای با عنوان “Order Delivery Date” در منوی سمت راست وردپرس دیده می شود ، که با کلیک بر روی آن به بخش تنظیمات افزونه منتقل خواهید شد .

تاریخ تحویل سفارشات در ووکامرس

این افزونه دارای دو قسمت است قسمت تنظیمات تاریخ و تنظیمات ظاهری که هر کدام را مختصرا بررسی می نماییم .

تنظیمات تاریخ

تاریخ تحویل سفارشات در ووکامرس

روز تحویل سفارش : در قسمت تنظیمات تاریخ ، روزهای هفته مشخص شده اند که می توان آن ها را در تقویم تعیین کرد .
حداقل زمان تحویل (به ساعت)  : این گزینه حداقل زمانی را که می توانید برای تحویل یک کالا در نظر بگیرید را میسر می سازد به عنوان مثال مشتری را محدود می کنید که در ظرف ۲۴ ساعت ، سفارش خود را دریافت کند .شما بر حسب توان ارسال محصول این حداقل را تعیین کنید که در زمانی که مشتری میخواهد با سرعت بیشتری محصول را دریافت کند در روند ارسال محصول اشکالی به وجود نیاید.

انتخاب تاریخ مشخص : کاربر به واسطه ی این گزینه می تواند تاریخ هایی را که برای تحویل کالا در نظر دارد را انتخاب کند .
فیلد اجباری : اگر تمایل دارید که این فیلد به صورت اجباری توسط مشتری تعیین گردد با علامت زدن این گزینه می توانید آن را انجام دهید .
بستن سفارش پس از تعداد روزهای مشخص شده : در صورتی که قصد دارید تعداد روزهایی را برای مشتری و تحویل کالای او مشخص کنید می توانید از این گزینه کمک بگیرید .
مرتب سازی صفحه ی سفارشات در ووکامرس : با علامت زدن این گزینه می توانید به صفحه ی سفارشات بروید و آن ها را منظم کنید.

تنظیمات ظاهری

تاریخ تحویل سفارشات در ووکامرس

زبان تقویم : برای داشتن تقویم کافی است تا آن را دانلود کنید در زبان تقویم زبان های زیادی در فهرست کشویی موجود هستند که می توانید آن ها را انتخاب کنید . ما زبان فارسی را به تقویم اضافه کردیم و همین طور تقویم شمسی را ایجاد کردیم .
فرمت تاریخ : با این گزینه می توانید از فهرست کشویی حالت و فرم تاریخ را تعیین کنید .
اولین روز هفته : می توانید اولین روز هفته را تعیین کنید که برای شما از چه روزی آغاز می شود .
برچسب فیلد : می توانید فیلد را برچسب گذاری کنید که به صورت پیش فرض تاریخ تحویل می باشد .
متن داخل فیلد : متنی که در داخل فیلد قرار دارد باید انتخاب تاریخ باشد که می توانید آن را وارد کنید .
فیلد یادداشت : می توانید توضیحی در پایین تقویم ایجاد کنید را در اینجا وارد نمایید .
نمایش تعداد ماه : از طریق این گزینه می توانید تعداد ماه هایی که این تاریخ می تواند معین شود را تعیین کنید . که اصولا بین ۱ تا دو ماه است .
انتخاب قالب : این گزینه این امکان را فراهم می کند که از این بخش شما بتوانید قالب مد نظر خود را تعیین کنید . البته قالب های گوناگونی وجود دارد که می توانید مشاهده کنید .

و در انتهای کار پیش نمایش تقویم را مشاهده می کنید . می توانید تنظیمات را ذخیره کنید و به یکی از محصولات مراجعه کنید و آن را به سبد خرید منتقل کنید . سپس در قسمت تکمیل اطلاعات کاربر تقویم شما ایجاد شده که مشتری می تواند تاریخی را تعیین کند .

برای این که مشتری بتواند تاریخ خود را وارد کند می تواند بر روی فیلد پایین تقویم باز شده کلیک کند .

تاریخ تحویل سفارشات در ووکامرس

این افزونه امکاناتی از قبیل : قرار دادن روزهای هفته به دستور پردازش می شود و در حمل ، پیگیری تمام فعالیت های حمل و نقل و تحویل پس از سفارش ارسال شده است ، مشخص ، برای هر روز کاری ، شکاف زمان در دسترس برای تحویل ، مشخص محدودیت زمانی برای سفارش به پردازش و حمل برای هر روز از هفته ، تنظیم تعداد روز حمل و نقل های مختلف برای محصول و دسته بندی ، تعیین حداکثر تعداد روز به کشتی سفارش ، افزایش قیمت سفارشات که تاریخ تحویل در بازه های زمانی خاص رخ می دهند ، تنظیم یک مقدار حداکثر از تحویل به درون شکاف زمان همان برنامه ریزی شود ، مشخص برآورد تعداد روز برای تحویل ، مشخص روز مناسب از هفته برای تحویل را دارا می باشد .

افزونه ی Order Delivery Date for WooCommerce ( به صورت لاتین )

تاریخ تحویل سفارشات در ووکامرس

Weekdays : مدیر با استفاده از این گزینه روزهایی را که می تواند کالا را به مشتری تحویل دهد را مشخص می کند .
Minimum Delivery time : مدیر در این گزینه می تواند تعداد روزهایی را که بعد از سفارش برای تحویل محصول نیاز دارد را مشخص کند.
Number of dates to choose : مدیر در این گزینه تعداد تاریخ هایی را که می تواند محصول را به مشتری تحویل دهد را مشخص می کند .

پس برای بدست آوردن رضایت و اعتماد مشتریان می توانیم به فروشگاه ووکامرسی خود این امکان را که به مشتری حق انتخاب تاریخ تحویل محصول را بدهیم اضافه کنیم ، بدین معنا که تقویمی درست کنیم تا مشتری بتواند زمان تحویل سفارش خود را تعیین کند .

سازوکار این تقویم هم مشخص است شما حداقلی را برای تحویل مشخص میکند و به صورت اتوماتیک هر روز قبل تر را غیر فعال میکند و از تاریخ امروز محاسبه میگردد تا در زمان ثبت سفارش و تحویل همان محدودیتی که شما مشخص کرده اید نمایش داده شود به این ترتیب اشکالی هم به وجود نخواهد آمد . از طرفی این نکته اهمیت دارد که شما با اینکار به مشتری حق انتخاب داده اید تا در زمان دلخواه بسته شما را دریافت کنند.

تمامی انسانها از اینکه به ایشان احترام گذاشته شود خوشنود خواهند شد و مربوط به قشر خواصی از اجتماع هم نیست ، حس رضایت از انجام کاری زمانی بدست خواهد آمد که حق انتخاب آزادانه داشته باشیم یعنی که بتوانیم مشخص کنیم که چه کاری را در چه زمانی انجام دهیم به هر دلیلی ، دلیل آن اهمیت چندانی ندارد یک ترفند برای جلب رضایت مشتری و ایجاد حس انتخاب قوی تر استفاده از روشی است که کاربران بتوانند تاریخ تحویل را مشخص کنند یا حتی بتوانند توضیحات درج شده بر روی بسته بندی را نیز مشخص کنند که این امر باعث میشود تاریخ تحویل و یک یادداشت برای ارسال هدیه به موقع برای شخصی که میخواهند نیز امکان پذیر باشد.

 

برچسب ها

‫4 نظرها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha loading...

بستن