آموزش ووکامرسافزونه ووکامرسووکامرس

حذف فیلد های غیر ضروری در ووکامرس

فروش اینترنتی از طریق وب سایت از معرفی محصول و تبلیغات و مارکتینگ های مختلف مانند ایمیل مارکتینگ ، تبلیغات به شیوه های مختلف و سئو وب سایت برای دیده شدن بهتر شروع و به ارائه خدمات پشتیبانی پس از فروش ختم می شود تک تک این مراحل هم اهمیت دارند و باید برای آنها زمان و تلاش کرد به طوری که برای بخش معرفی شما باید به ترتیبی عمل کنید که بهترین نتیجه یعنی معرفی کامل فروشگاه یا یک کمپین تبلیغاتی معرفی محصولی خاص است راه اندازی کنید تبلیغات های حرفه ای با کمپین های تبلیغاتی مرحله بعدی زمانی است که کاربر وارد سایت شما شده است چند حالت محتلف باید دسته بندی کنید و کاربران را در زمره آنان قرار دهید مانند کاربرانی که به دنبال خرید محصولی خاص وارد شده اند ، کاربرانی که به دنبال خرید محصولی هستند از دسته بندی خاصی اما نمیدانند دقیقا چه بخرند کاربرانی که به دنبال بررسی قیمت های شما و کیفیت محصولات آمده اند کاربرانی که به صرف تبلیغات قوی شما وارد شده اند و الی آخر باید بخش بندی کنید تا بتوانید برای هر کدام از این گروه ها به بهترین شکل ممکن وب سایت را آماده کنید . مرحله بعدی خرید و پروسه خرید می باشد در پروسه خرید پس از افزود به سبد خرید صفحه پرداخت و تکمیل اطلاعات پرداخت می باشد که باید کاربر فیلد هایی را پر کند .

فیلد های ضروری و غیر ضروری

تشخیص این نکته که کدامین فیلد ها در صفحه پرداخت ووکامرس ضروری هستند یا کدامیک ضروری نیستند بر اساس موضوع فعالیت و سلیقه شخصی مدیران می باشد البته که بحث سلیقه در این بخش کمرنگ میشود چرا که باید در این صفحه به چند فاکتور اساسی توجه کرد اولین مورد طیف مخاطبین شما است که چه تیپ شخصیت هایی مشتریان یا عمده مشتریان شما هستند به طوری که توجه کنید برای این شخصیت ها و جامعه هدف شما چه فیلد هایی ضروری نیستند برای مثال در یک فروشگاه لوازم صنعتی که فروش آن تنها برای یک استان خاص محدود شده است عملا فیلد استان ناکارآمد خواهد بود . یا همانطور برای فیلد کشور که معمولا در ایران با توجه به دشواری های موجود این فیلد غیر ضروری است .

در ووکامرس به این نکته ها هم اندیشیده شده است یعنی اینکه شاید به این فکر کنید که آیا کسی در تیم ووکامس یا تا به حال کسی برای ووکامرسی ها گزارش نداده است که فلان فیلد ها به چه دردی میخورد و چرا باید این چنین فیلد هایی قرار داده شوند ؟

خب ووکامرس برای یک هدف بزرگ و به صورت گسترده ساخته شده است به این معنی که در ووکامرس به این نکات رسیده اند یا گزارش هایی هم دریافت کرده اند اما به صورت کلی نگری در ووکامرس نگاه شده است برای همین امر فروشگاه ساز ووکامرس برای اکثر فروشگاه های آنلاین مناسب است چرا که به صورت گسترده به موضوع فروش اینترنتی نگاه کرده است برای همین هم است که در صفحه پرداخت ما فیلد هایی را داریم که برای زمان فروشگاه ما مناسب نیست یا حتی تا ابد هم ما قصد فروش یا امکان فروش به محصولات خاص به یک منطقه دیگر را نخواهیم داشت.

به هر حال شاید تصمیم بگیرید که برخی از فیلد های ووکامرس غیر ضروری هستند برای آنکه بتوانید این فیلد ها را حذف کنید میتوانید یا از افزونه استفاده کنید یا اینکه از کد که در ادامه برای شما مطرح خواهد شد.

شما برای آن که به فروش خود در سایت اینترنتی خود ارتقا بخشید و کاری کنید تا کاربران شما به راحتی بتوانند خرید خود را انجام دهند باید تعداد فیلد های اضافی در صفحه تسویه حساب را حذف کنید . چرا که این مورد یکی از مشکلات ووکامرس به شمار می رود.
شما با دو روش می توانید فیلد های اضافی را در فروشگاه خود حذف نمایید .
در روش اول با استفاده از کد نویسی می توانید این کار را به راحتی انجام دهید : پس کد های زیر را در فایل functions.php قالب وردپرس خود وارد کنید .

 

کد های بالا فیلد ها را حذف میکند میتوانید هر کدام از فیلد هایی که نیاز ندارید را از داخل کد بالا حذف کنید تا تنها فیلد مورد نیاز حذف شود.

روش دوم با استفاده از افزونه ی WooCommerce Checkout Manager

شما در ابتدا افزونه ووکامرس را نصب و فعال سازی کنید بعد از نصب افزونه به قسمت woocommerce-checkout-manager در تنظیمات وردپرس مراجعه کنید و در این قسمت به راحتی می توانید فیلد های اضافی را حذف کنید و یا فیلد جدیدی را ساخته و در صفحه ی تسویه حساب ووکامرس اضافه کنید .
این افزونه حذف فیلد در ووکامرس بیش از ۴۰٫۰۰۰ بار نصب و فعال سازی شده است و به راحتی در مخزن وردپرس در دسترس می باشد .
برخی از ویژگی های افزونه WooCommerce Checkout Manager

  • رایگان بودن افزونه
  • مدیریت پرداختی های مجدد
  • تغییر نام
  • گسرش دادن یا مخفی کردن پرداخت در هنگام صدور صورت حساب
  • بخش حمل و نقل
  • و…

بعد از نصب و فعال سازی شما با یک آیتم جدید با نام Woocheckout مواجه خواهید شد که دارای دو زیر منو با عناوین Woocheckout و Export می باشد .
تنظیمات Woocheckout
شما در این بخش دارای تب های جداگانه ای هستید که می توانید هر یک را سفارش سازی نمایید .
تب General
Upload : در این تب می توانید تنظیمات مربوط به بارگذاری فایل، تصویر و… را در صفحه ی پرداخت اضافه کنید و همچنین می توانید به مشتریان خود امکان بارگذاری فایل را نیز بدهید .
Hide address field : در این جا با وارد کردن آی دی محصولات می توانید هر یک از محصولات را مخفی نمایید
Checkout Notices : در این تب می توانید اطلاعاتی به صورت نوتیفیکیشن قبل یا بعد پرداخت به مشتری اعلام کنید.
Switches : در این قسمت نیز می توانید برخی از قسمت ها را وارد کنید تا مشتری با کلیک بر روی انها به صفحه ی مورد نظر منتقل شود .
Order Notes : تنظیمات مربوط به سفارش، زمان سفارش، روش سفارش، روش حمل و نقل و … را در این بخش مشخص کنید .
تب Billing
در این تب فیلد هایی که برای صفحه ی صدور صورت حساب ضروری هستند نمایش داده می شوند . در واقع اطلاعات کاربری و ضروری که از مشتری در هنگام خرید سوال می شود .
اگر بخواهید فیلد های دیگری را اضافه کنید تنها باید بر روی گزینه ی Add new field کلیک و ایجاد کنید.
تب Shipping
در این بخش برای بخش حمل و نیز اطلاعاتی از قبیل نام، نام خانوادگی، آدرس پستی و… لازم است را وارد کنید .
تنظیمات Export
در این افزونه شما دارای قابلیت درون ریزی قسمت های مربوط به خود را دارید مثلا درون ریزی اطلاعات کاربری حمل و نقل، درون ریزی اطلاعات صورت حساب ها و دیگر اطلاعات.

با انجام این دو روش میتوانید صفحه پرداخت خود را شخصی سازی کنید خوشبختانه ووکامرس بسیار ساده این امکان را در اختیار همگان قرار داده است نکته ای که باید به آن توجه کنید راحتی کاربر است به طوری که باید تصور کنید همه چیز کاربر است چرا که کابر ها هستند که از شما خرید خواهند کرد بنابر این باید بتوانید بهترین خدمات فروش را برای مشتریان خود به ارمغان بیاورید . در دینای پر رمز و راز تکنولوژی های امروز و سادگی دسترسی به اینترنت و طراحی وب سایت به شیوه های مختلف باعث شده است تا رقابت در موضوعات مختلف بسیار تنگاتنگ شود و سخت تر از زمان گزشته بتوان فعالیت خود را ادامه داد اما اگر مطابق با اصول فعالیت کرد میتوان نتیجه های شگرف در این زمینه گرفت بنابر این حتما به کاربر توجه خاصی نشان دهید چرا که به همین مبنا محصولاتی که شما دارید در جای دیگیری هم وجود دارد و اگر از شما راضی نباشند یا خللی در سیستم های ثبت سفارش وجود داشته باشید یا اینکه در صفحات مختلف زمان کاربر را بگیریم و باعث سردرگمی ، کلافگی از سرعت انجام عملیات و مراحل پشت سر هم شود این کار به مشتری پرانی ختم خواهد شد.

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Captcha loading...

همچنین ببینید

بستن
بستن